سیم كارت سوخته را چطور بازیابی كنیم؟

سیم كارت سوخته را چطور بازیابی كنیم؟ ابزار اپل: اگر سیم كارت شما به علت وارد كردن اشتباه پین كد و PUK سوخته باشد؛ در چنین شرایطی برای دریافت مجدد سیم كارت باید به دفاتر خدمات ارتباطی اپراتورها رجوع كنید.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، در صورتی كه گوشیتان خاموش شود و پین كد سیم كارتتان هم فعال باشد، هنگامی كه بخواهید آن را روشن كنید، از شما تقاضای پین كد می كند. پین كد، غیر از روش های معمول استفاده از رمزگذاری برای گوشیهای موبایل است و درواقع به جای اینكه به گوشی مربوط باشد، به سیم كارت شما برمی گردد. درواقع حتی پیش از اینكه گوشیهای هوشمند مانند امروز همه گیر شوند هم، پین كد یكی از طریق های امن كردن سیم كارت بود.
در صورتی كه مشترك بر اثر فراموشی، پین كد خویش را سه بار اشتباه وارد كند، سیم كارت قفل می گردد. برای فعال سازی مجدد هم به وارد كردن كد هشت رقمی PUK یا (Personal Unblocking Key) نیاز است. بعد از آن اگر كد PUK هم چندین مرتبه اشتباه وارد شود، سیم كارت سوخته و غیرقابل استفاده خواهد شد. ازاین رو سفارش می گردد از وارد كردن شانسی این كدهای امنیتی خودداری شود.
شماره PUK درج شده روی بدنه ی سیم كارت، كد محرمانه ی سیم كارت بوده و قابل تغییر نیست و درصورت مفقود شدن تنها به مالك سیم كارت قابل عرضه است. ازاین رو در صورتی كه با وارد كردن PUK اشتباه، سیم كارت از دسترس خارج شده و یا اصطلاحا بسوزد، مشتركین سیم كارت می توانند با در دست داشتن مدارك شناسایی مورد نیاز به یكی از دفاتر خدمات ارتباطی اپراتور مورد نظر خود مراجعه نموده و درصورت عدم منع قانونی، نسبت به نقل و انتقال اقدام نمایند.
مشتركین درصورت معیوب شدن سیم كارت و عدم امكان استفاده از آن و مشاهده پیغام Insert Simcard یا Card rejected، می توانند با رجوع به دفاتر خدمات ارتباطی، تعویض سیم كارت را تقاضا كرده و سیم كارت جدید دریافت كنند.
همینطور كسانی كه سیم كارت آن ها قدیمی است می توانند جهت انجام تعویض سیم كارت بدون هزینه به یكی از دفاتر خدمات ارتباطی و یا مراكز تلفن ثابت (در تهران) و ادارات مشتركین (سایر استان ها) رجوع كنند. استفاده كنندگان سیم كارت های اعتباری با عرضه اصل و تصویر كارت ملی و برگه مشخصات سیم كارت، می توانند نسبت به تعویض سیم كارت سوخته در یكی از دفاتر خدمات ارتباطی اقدام نمایند.
شرایط دریافت خدمت و مدارك مورد نیاز تعویض سیم كارت «حضور مالك تلفن همراه یا وكیل قانونی او، تكمیل و امضای فرم درخواست، عرضه اصل و تصویر كارت ملی، عرضه اصل وكالت نامه و تصویر آن در صورت رجوع وكیل قانونی و عرضه اصل قبض پرداختی دوره آخر شرایط دریافت خدمت و مدارك مورد نیاز» است.1397/03/21
14:41:27
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: اپراتور , تلفن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS