سیم كارت كودك دریچه ای امن برای ورود به دنیای دیجیتال

سیم كارت كودك دریچه ای امن برای ورود به دنیای دیجیتال ابزار اپل: با عنایت به حساسیت حضور كودكان در فضای اینترنت و استفاده از ابزارهای تكنولوژی، نیاز به نظارت در این فضا احساس می گردد و یكی از طریق های محافظت از كودكان در برابر صدمه های احتمالی، استفاده از سیم كارت كودك است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، پیشرفت تكنولوژی و ورود محصولات الكترونیكی به خصوص گوشیهای هوشمند تلفن همراه و تبلت، نگرانی خانواده ها درباره دسترسی فرزندان شان به فضای مجازی را بیشتر كرده است. همینطور از آنجائیكه كودكان یكی از صدمه پذیرترین اقشار شهروندان در مقابل صدمه های اینترنت هستند، لازم است تا علاوه بر والدین، دولت ها و سازمان ها هم وارد كار شوند و با تولید برخی بسترهای اختصاصی جهت استفاده كودكان از اینترنت زمینه كاهش آسیب پذیری این قشر صدمه پذیرتر جامعه را فراهم نمایند.

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت كودك و نوجوان اظهار كرده بود: از تهدیدهایی كه در خانواده ها وجود دارد، بحث كودكان است كه برای مسائل غیراخلاقی حساسیت دارند و جست وجوی یك عبارت در گوگل امكان دارد عبارت نامناسبی بیاورد. ازاین رو ما در حال راه اندازی نظام اینترنت كودك هستیم چونكه امكان دارد گوگل برای سالم سازی فضای مجازی با ما همكاری نكند اما موتورهای جست وجوی بومی همچون پارسی جو و یوز این نیاز را برطرف می كنند. ضمن اینكه اطلاعات آنها قابل مدیریت و سالم سازی است.

جهرمی همینطور سال قبل از انتشار «پیش نویس سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی كودك و نوجوان» اطلاع داد كه در چهار هدف كلان آموزش، فرهنگ سازی و ترویج فضای مجازی حوزه كودك، فراهم سازی زیرساخت های ارتباطی محتوایی و اعتمادی، توسعه بازار و مقاوم سازی كسب وكارها و مدیریت و راهبری برنامه اقدام تدوین شده است.

در این راستا، با عنایت به نگرانی خانواده ها در ارتباط با دسترسی نامحدود فرزندان كودك و نوجوان به اینترنت، اپراتور دوم تلفن همراه هم سرویس كودك و نوجوان را در اختیار مشتركان قرار داده است. این سرویس بستری امن به همراه اینترنت پاك برای دسترسی كودكان و نوجوانان به محتوای جذاب و مفید فضای مجازی را فراهم آورده و این امكان را به والدین داده است تا با نگاهی تخصصی و آگاهانه، مزایای دنیای دیجیتال را در اختیار فرزندان خود قرار دهند.

ایرانسل در این سرویس، امكان دسترسی به وب سایت های مفید و سالم مناسب گروه سنی كودك و نوجوان فراهم آورده است. همینطور والدین ایرانسلی می توانند زمان بندی استفاده از خدمات تلفن همراه (تماس، پیامك و اینترنت) را برای فرزند خود تنظیم كنند. از این رو والدین از طریق دور می توانند به مدیریت سیم كارت فرزند خود بپردازند و كودكان هم آزادی عمل و امكان استفاده از تلفن همراه شخصی را در فضای امن تجربه كنند.

این سرویس از دو روش كد دستوری و برنامه كاربردی «كودك من» در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. برای فعال سازی سرویس، والدین می ‎توانند به راحتی كد دستوری #1*543* را از سیم كارت فعلی خود شماره گیری كنند. همینطور مجموعه مجانی «كودك من» شامل برنامه كاربردی «مدیریت كودك من» و راه انداز «كودك من» با استفاده از وبسایت ایرانسل در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

با نصب راه انداز «كودك من» در دستگاه كودك، ظاهر صفحه نمایش گوشی تلفن همراه كودك به ظاهری كاملا كودكانه و جذاب تبدیل می گردد و با نصب «مدیریت كودك من»، والدین می توانند نسبت به مدیریت استفاده كودك از تلفن همراه اقدام نمایند. این اپلیكیشن به والدین این امكان می دهد كه چگونگی استفاده فرزندان از تلفن همراه را از طریق دور و در بستر اینترنت روی گوشی تلفن همراه خود مدیریت كنند.

برای استفاده از این مجموعه باید هر دو سیم كارت كودك و والدین، ایرانسلی یا ترابردشده به شبكه ایرانسل و تحت مالكیت والدین (هر دو به نام پدر یا هر دو به نام مادر) باشد. در صورت فعال كردن محدودیت زمانی، فرزند امكان برقراری تماس، ارسال پیامك یا استفاده از اینترنت همراه را در بازه زمانی مورد نظر نخواهد داشت.

بر این اساس هر شخص تنها با داشتن دستگاهی هوشمند، دنیایی از اطلاعات توسط اینترنت به رویش گشوده می گردد. فرزند شما دیر یا زود نحوه استفاده از اینترنت را خواهد آموخت. اما همان گونه كه هیچگاه فرزند خویش را نزدیك خیابانی شلوغ نمی فرستید، نباید او را بدون تعلیم قبلی مبانی ایمنی، راهی اتوبان های بزرگ اطلاعاتی كنید.
1397/06/13
13:48:53
5.0 / 5
4990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS