والدین و نگرانی آنها نسبت به ارتباط كودكان با دنیای مجازی

والدین و نگرانی آنها نسبت به ارتباط كودكان با دنیای مجازی ابزار اپل: محققان میزان نگرانی والدین نسبت به ارتباط كودكان با دنیای مجازی را بررسی كردند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از نیوز، نظرسنجی های انجام شده نشان داده است كه اغلب والدین احساس می كنند كه بهترین راه برای دور كردن كودكان از دنیای فناوری های مدرن و مجازی، خارج شدن از منزل است. همینطور ممنوعیت استفاده از وسایل الكترونیكی در مدارس را هم مورد حمایت قرار می دهند.
در این بررسی، بیش از ۴۳۰۰ بزرگسال بریتانیایی شركت داشتند. دو سوم پدر و مادرها تصور می كردند كه كودكان مدت زمان زیادی را در دنیای فناوری مدرن صرف می كنند و این در شرایطی است كه ۱۱ درصد كودكان طی یك هفته، هیچ گاه در فضای باز فعالیت نداشته اند.
نتایج این تحقیق همینطور نشان داد كه ۵۸ درصد كودكان انگلیسی به صورت میانگین به مدت ۲.۲۶ ساعت در روز، به جز مدت زمان استفاده در مدرسه، به اینترنت دسترسی دارند.
نظرسنجی دیگری در این بررسی نشان داد كه ۷۰ درصد از بزرگسالان ایتالیایی از ایده ممنوعیت تلفن همراه در مدارس حمایت می كنند.
این نظرسنجی در واكنش به تصمیم دولت فرانسه درباره ممنوعیت استفاده از گوشیهای هوشمند و نگرانی های در رابطه با آن انجام شده است.
یافته های این بررسی نشان داد كه حدود یك چهارم والدین احساس می كنند كه فرزندشان در زمان حضور در مدرسه در ارتباط با تهدیدات آنلاین ایمن نیست، همینطور والدین اعلام كردند اگر فرزندشان از دسترسی به تلفن همراه در مدرسه محروم باشد، احساس نگرانی و اضطراب می كنند.
شاید مهمترین نتیجه پس از ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس این باشد كه كودكان در خانه بیشتر به فضای مجازی پناه ببرند و كمتر از خانه خارج شوند.
محققان عنوان كردند شكی نیست كه اگر كودكان از منزل خارج شوند، دنیای واقعی را كشف می كنند و سلامتی آنها در بلند مدت بهبود پیدا می كند و در خلق وخو، توانایی تمركز و یادگیری آنها هم تاثیر بسیاری دارد.
نتایج این مطالعه نشان داد كه افزایش قرارگیری در معرض فضای سبز با كاهش افسردگی و اضطراب همراه می باشد.
یكی دیگر از نتایج این مطالعه آن است كه كودكان نسبت به بزرگسالان به فضای مجازی بیشتر حساس هستند و این مورد در آینده آنها تاثیر بسیاری دارد.1397/06/16
21:52:32
5.0 / 5
4942
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , تلفن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS