معاون دادستان كل كشور در امور فضای مجازی:

اینستاگرام صوت و تصویر فراگیر را از انحصار صدا وسیما خارج كرده است

اینستاگرام صوت و تصویر فراگیر را از انحصار صدا وسیما خارج كرده است ابزار اپل: معاون دادستان كل كشور در امور فضای مجازی اظهار داشت:   شبكه اجتماعی اینستاگرام بر مغایر قانون اساسی صوت وتصویر فراگیر را از انحصار سازمان صدا وسیما خارج كرده و بدون هرگونه محدویت قانونی سال هاست كه مشغول تهاجم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی ضد مردم و نظام جمهوری اسلامی است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا متن یادداشت عبدالصمد خرم آبادی كه در كانال شخصی اش در سروش منتشر نموده به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
تذكراتی را كه مقام معظم رهبری در جمع پر شكوه بسیجیان مخلص و جان بر كف در ورزشگاه آزادی به مسئولان فضای مجازی دادند، می توان در چهار جمله ذیل خلاصه نمود.
1- مسئولان فضای مجازی وظایف محوله را بدرستی "بشناسند".
2- مسئولان فضای مجازی با "جدیت" به وظایف محوله عمل كنند.
3- مسئولین اجازه ندهند فضای مجازی كشور در اختیار دشمن باشد.
4- مسئولین اجازه ندهند دشمن با استفاده از ابزار فضای مجازی به بمباران شیمیایی افكار عمومی جامعه ادامه دهد.
تاكید و تذكر مقام معظم رهبری بر دو مقوله "شناخت" و "جدیت" مسئولان فضای مجازی در انجام وظایف محوله، دلالت بر این واقعیت دارد كه وضعیت نامطلوب فضای مجازی كشور محصول "عدم شناخت" و یا "عدم جدیت" مسئولین در انجام وظایف محوله است. به همین مناسبت به چند مورد از دهها عملكرد نامناسب كه موجبات این تذكرات را فراهم نموده اند اشاره می كنم. امیدوارم كه موثر واقع شود و مسئولین ذیربط اشتباهات گذشته را جبران كنند.
نرم افزار مسیر یاب ویز (waze) كه توسط رژیم كودك كش وجعلی اسرائیل طراحی و به راه افتاده است بدون هیچ مانعی در فضای مجازی كشور جولان می دهد و علاوه بر مكان یابی به ابزار رسانه ای دشمن تبدیل گشته است و دشمن صهیونیستی با سوء استفاده از كابران ایرانی اطلاعات جاسوسی خویش را در بستر این نرم افزار تكمیل می كند! باوجود صدور دستور مسدود سازی آن از جانب مقام قضایی و باوجود اینكه نرم افزارهای پیشرفته بومی مشابه آن نظیر "دال" و " نشان" و... در كشور وجود دارد، مسئولین ذیربط نه تنها جدیتی در اجرای این دستور بخرج نمی دهند بلكه مقاومت هم می كنند.
علی رغم گذشت بیش از 5 ماه از صدور دستور فیلتر تلگرام، مسئولین ذیربط به نسخه های فارسی این پیام رسان اجازه داده اند بر خلاف دستور قضایی بازجو به صورت غیر قانونی بعنوان فیلتر شكن عمل كرده و در این موقعیت جنگ اقتصادی ورسانه ای دسترسی 30 میلیون نفر ایرانی را به این شبكه فیلتر شده فراهم نموده اند. همینطور بهترین پهنای باند و تجهیزات و سرورها را از بیت المال به این فیلتر شكن ها اختصاص داده و با این اقدام تبعیض آمیز شبكه های اجتماعی داخلی را در آستانه نابودی قرار داده اند و مسئولین ذیربط به فریاد مدیران پیام رسانهای داخلی و جوانان نخبه و سرمایه گذرانی كه استخوان هایشان زیر فشار تبعیض در فضای مجازی كشور خرد شده است توجه نمی كنند،
باوجود اینكه میلیاردها تومان سرمایه مملكت صرف هاتگرام و تلگرام طلایی شده است، مدیر تلگرام اجازه نمی دهد كاربران این دو نرم افزار در حساس ترین زمان جنگ اقتصادی به محتوای كانال های (رسانه های) مورد علاقه خود دسترسی پیدا كنند و كانالی به نشانی dolaril@ را كه بیش از دو میلیون نفر با استفاده از این دو نرم افزار عضو آن شده بودند می بندد و اجازه نمی دهد این كانال و كانال دیگری به نشانی dolar_il@ كه بیش از یك میلیون عضو داشت و واقعیت ها را در مورد سقوط ارزش دلار و افزایش پول ملی بیان می كرد به فعالیت خود در بستر این دو نرم افزار ادامه دهد و حتی اجازه عضو شدن در سایر كانال های تلگرام را از اعضای هاتگرام و تلگرام طلایی سلب می كند،
شبكه اجتماعی اینستاگرام بر خلاف مصوبات شورای عالی فضای مجازی و كمیسیون های زیر مجموعه آن بدون اینكه سرورهای خویش را به داخل منتقل نماید و بدون اینكه مقررات قانونی را بپذیرد در فضای مجازی كشور مشغول فعالیت رسانه ای است و برخلاف قانون اساسی صوت وتصویر فراگیر را از انحصار سازمان صدا وسیما خارج كرده و بدون هرگونه محدویت قانونی سال هاست كه مشغول تهاجم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی ضد مردم و نظام جمهوری اسلامی می باشد و مسئولین فضای مجازی باوجود تذكرات دلسوزان خم به ابرو نمی آورند.
علاوه بر آنچه كه گفته شد، مشكلات دیگری مانند عدم مبارزه با فیلترشكن ها، عدم اهتمام جدی به تحقق شبكه ملی اطلاعات و ده ها نابسامانی دیگر وجود دارد كه موجبات سلطه بیگانگان بر فضای مجازی كشور را فراهم نموده اند. به طور قطع این مشكلات قابل حل می باشند ولی حل آنها نیاز به "توجه"، "شناخت " و "جدیت" همه مسئولین فضای مجازی در انجام وظایف محوله دارد.»1397/07/15
19:35:41
5.0 / 5
4943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS