فیسبوك رسوایی جدید خویش را تكذیب نمود

فیسبوك رسوایی جدید خویش را تكذیب نمود به گزارش ابزار اپل، فیسبوك در پاسخ به خبر جنجال برانگیز دسترسی شركت های نتفلیكس و اسپاتیفای به حریم خصوصی كاربرانش، این افترا و رسوایی را رد و تكذیب كرده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، روز گذشته بود كه خبری در فضای مجازی و رسانه ها منتشر گردید كه نشان می داد فیسبوك گرفتار یك رسوایی دیگر شده و آن هم امكان دسترسی شركت های دیگری هم چون نتفلیكس و اسپاتیفای كه با آنها همكاری می كرده، بوده است.
در این گزارش كه برای اولین بار در نشریه نیویورك تایمز درباره این رسوایی جدید فیسبوك انتشار یافت، هم چنین گفته شده بود كه فیسبوك به ۱۵۰ شركت و غول تكنولوژی كه با آنها تبادل علمی و مالی داشته، امكان دسترسی به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربرانش را داده است كه در صدر آنها نام دو سرویس محبوب اینترنتی پخش و استریم آنلاین موسیقی و فیلم یعنی اسپاتیفای و نتفلیكس به چشم می خورد.
وب سایت USA TODAY هم نوشت اما حالا به نظر می آید كه فیسبوك در پاسخ به این خبر واكنش نشان داده و این اتهامات جدید در خصوص دسترسی اسپاتیفای و نتفلیكس به كاربرانش را رد و تكذیب كرده است.
بر مبنای اسنادی كه در این گزارش جنجالی آورده شده است، فیسبوك علاوه بر موسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا با سایر شركت ها نظیر اسپاتیفای، اپل، آمازون و نتفلیكس هم در ارتباط بوده است و این همكاری زمینه ساز دسترسی آنها به حریم خصوصی افراد و كاربران فیسبوك به شمار رفته و به نظر می آید كه در بین آنها، اسپاتیفای و نتفلیكس به منظور آگاهی از سلایق كاربران به پروفایل آنها نفوذ كرده تا بتوانند بر مبنای علاقه آنها به موسیقی و فیلم های موردعلاقه شان سرویس و خدمات بهتری را عرضه كنند.
حدودا یك سال پیش بود بعد از آن كه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیسبوك با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان كمبریج آنالیتیكا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش همكاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و هم چنین نقض حریم شخصی كاربران متهم كردند.
این شبكه اجتماعی به سرعت در آماج حملات شدید كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.
بر اساس گزارش های منتشره، فیسبوك می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از كاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه كمبریج آنالتیكا قرار گرفته است.
بعد از انتشار خبر رسوایی فیسبوك و نقض حریم شخصی كاربرانش، افراد مشهور و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری مبادرت به حذف صفحه كاربری خود در این شبكه اجتماعی كرده اند تا بدین ترتیب، اعتراض خویش را نسبت به سهل انگاری فیسبوك نشان دهند.
هرچند فیسبوك در تمامی روزنامه ها و شبكه های اجتماعی از تمامی كاربرانش در این باره عذرخواهی نمود و در اطلاعیه ای هم احتمال هرگونه جاسوسی و افشای اطلاعات آنها را رد كرد، اما هم چنان خشم عموم مردم در سراسر جهان نسبت به این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فروكش نكرده است.1397/10/01
23:10:25
5.0 / 5
4336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS