بخش نامه جدید گمرك برای واردات گوشی تلفن همراه مسافری

اظهار گمركی مسافران برای گوشی های وارداتی

اظهار گمركی مسافران برای گوشی های وارداتی به گزارش ابزار اپل گمرك ایران نحوه واردات گوشی تلفن همراه مسافری را همزمان با اجرای طرح رجیستری به گمركات سراسر كشور اعلام نمود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، مركز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرك در بخشنامه ای اعلام نمود كه مسافرانی كه به كشور وارد می شوند در صورتی كه از خارج از كشور گوشی تلفن همراه خریداری كرده باشند، موظف هستند تلفن همراه خویش را در بدو ورود به گمرك محل ورود خود اظهار كنند.
بر این اساس، گمرك ایران با رعایت مقررات مسافری و لحاظ كردن شرایط غیرتجاری صرفا یك دستگاه تلفن همراه، با دریافت حقوق گمركی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه مراتب اظهار ذی نفع را در سامانه مسافری با استفاده از گزینه ثبت اطلاعات وارد كرده و سپس از آیكون مقابل هر ركورد ثبت شده، نسبت به درج اطلاعات شناسه IMEI و مبالغ عوارض مربوطه اقدام كنند.
این بخشنامه تاكید كرده است در صورت عدم اظهار تلفن همراه و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذكور در هنگام ورود به كشور، امكان رجیستری تلفن همراه وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر است.
بنابر این گزارش، گمرك ایران در جهت تولید شفافیت و احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات از دسترسی آزاد به اطلاعات قیمت واقعی گوشی های تلفن همراه در طرح رجیستری اطلاع داده و اعلام كرده است: این اقدام با هدف احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات امور گمركی صورت گرفته است و خریداران گوشی های تلفن همراه در زمان استعلام كد شناسه بین المللی (IMEI) می توانند از قیمت واقعی این گوشی ها كه در گمرك تعیین و بر اساس آن حقوق ورودی دریافت شده است، اطلاع حاصل كنند.
علاوه بر این، دسترسی به اطلاعات نوع ارز و قیمت ارزی كه بر اساس آن حقوق ورودی در گمرك دریافت شده در دسترس مشتریان قرار گرفته و با استعلام كد شناسه بین المللی مشتریان می توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا كنند.
گمرك بر مبنای قانون احترام به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد و برخط به اطلاعات، علاوه بر موارد یاد شده اطلاعات مربوط به تاریخ واردات گوشی تلفن همراه و حتی كشور سازنده را هم در اختیار مشتریان قرار می دهد. این اقدامات به خریداران گوشی های تلفن همراه وارداتی كمك می نماید تا گوشی اصل را از تقلبی تشخیص داده و قیمت واقعی گوشی تلفن همراه را به فروشنده پرداخت كنند.
این در حالی است كه واردكنندگان انواع گوشی های تلفن همراه می توانند به ارزش گمركی انواع گوشی ها پیش از واردات دسترسی داشته باشند. ارزش پایه انواع گوشی های تلفن همراه بر مبنای قانون دسترسی و انتشار آزاد اطلاعات به تفكیك انواع برندها و مدل های مختلف در سامانه آنلاین ارزش كالایی گمرك (TSC) كه یكی از دستاوردهای سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی است قرار داده شده و برای تمامی شهروندان قابل دسترسی است.
این اطلاعات به كمك سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جمع آوری و در بزرگترین بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور ذخیره سازی و تجمیع می گردد و بخشی از این اطلاعات كه امكان انتشار دارد بر مبنای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در اختیار شهروندان قرار می گیرد. بانك اطلاعاتی گمرك به روز و به لحظه موجود است و تمامی اطلاعات به صورت آنلاین در این بانك اطلاعاتی جمع آوری می گردد.


 

1396/08/24
21:27:37
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: آنلاین , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS