تازه ترین اظهارات آذری جهرمی درباره تلگرام

تازه ترین اظهارات آذری جهرمی درباره تلگرام به گزارش ابزار اپل عضو كابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: پیام برخی ائمه جمعه برای رفع فیلتر تلگرام را دریافت كردیم اما دستگاه قضا همچنان بر سر نظر خود باقی است و ما تغییری در عقیده دستگاه قضائی نسبت به این مسئله نمی بینیم.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «اینترنت و شبكه های اجتماعی مانند خیلی از پدیده های دیگر دارای نتایج مثبت و منفی است كه با برنامه ریزی و بالابردن سطح آگاهی عمومی می توان از آثار و دستاوردهای مثبت آن بهره گرفت و نتایج منفی را به حداقل رساند.

رهبر معظم انقلاب اخیراً به اهمیت حضور جوانان در فضای مجازی تاكید كردند و افزودند: انقلاب و نظام با خواست و حمایت مردم شكل گرفته و استمرار یافته اما مستكبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همین نظام فرا می خوانند كه لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و ضد آن حركت كنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهنی به دشمنان تبدیل كنند.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ضمن اعلام آمادگی برای فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای حضور جوانان در فضای مجازی اظهار داشت: جوانان انقلابی باید به ما بگویند كه به چه ابزارها، چارچوب ها و ساختارهایی نیاز دارند و این ساختارها را مطالبه كنند.

گزیده گفت وگوی خبرآنلاین با محمدجواد آذری جهرمی را در ادامه بخوانید.

- جوانان انقلابی باید به ما بگویند كه به چه ابزارها، چارچوب ها و ساختارهایی نیاز دارند و این ساختارها را مطالبه كنند.

- (دیدگاه های چند تن از ائمه جمعه درباره رفع فیلترینگ تلگرام را) دریافت كردیم و به علت آن كه این مطلب در فضای عمومی منتشر می شود، تصمیم گیران هم خودشان دریافت نمودند. دستگاه قضا بعنوان سیاست گذار این عرصه همچنان بر سر نظر خود باقی است و ما تغییری در عقیده دستگاه قضائی نسبت به این مسئله نمی بینیم. آنها معتقدند كه هنوز دلایلی كه برای این تصمیم گرفته شده، زائل نشده است كه بخواهند آنرا برگردانند.

- فیلترینگ شعبات زیادی دارد. اپراتورها باید دستورات قضائی را اجرا كنند. شكی در این نیست كه قانون را مجلس تصویب كرده است اما در بحث صدور دستور، نمی گردد كه یكی قانون بگذارد و دیگری آنرا زیر پا بگذارد و بی توجهی كند. قانونی كه در كشور داریم برای رعایت كردن است. امروز صاحب حكم همان دیدگاه ها را دارد و اعتقاد دارد كه هنوز دلایلی كه برای این تصمیم گرفته شده، زائل نشده و طبیعتاً با این ابعاد جدیدی كه بحث مطرح می شود، یك مرتبه از باب سیاست گذاری، نه تصمیم گیری، مبحث در شورای عالی فضای مجازی بررسی شود و دبیرخانه آنرا در دستور كار قرار دهد و با عنایت به فضای جامعه بازبینی شود. طبیعتاً اگر تصمیمی گرفته شود، ما بر طبق آن عمل می نماییم.
- فیلترینگ و رزمایش هیچ ارتباطی با یكدیگر ندارند.

- همان نظامی كه وظیفه دارد خدمات بانكی مهم را به مردم عرضه نماید، باید روی امنیت آن فضا كار بكند. اگر زیرساخت ها گرفتار مشكل شوند، هیچكس توجیه ما را مبنا بر ناتوانی در انجام این كار نمی پذیرد.

- این ادبیاتی است كه از پایه اشتباه است و یك ناشی گری در اطلاع رسانی و تولید نگرانی است. ما به هیچ وجه نه موافق خواهیم بود و نه اجازه قطع دو ساعته اینترنت كشور را جهت بررسی عملكرد یك شركت می دهیم. ما به چنین جمع بندی نرسیده ایم و هیچ عقل سلیمی هم آنرا نمی پذیرد.
1397/11/08
16:01:55
5.0 / 5
4996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS