آیفون خود را گم نكنید

آیفون خود را گم نكنید ابزار اپل: اگر آیفون، آی پد یا آیپادتاچ خویش را گم كرده یا دستگاهتان به سرقت رفت، می توانید اقداماتی را برای یافتن دستگاه خود انجام دهید. البته لازم است پیش از آن، از طریق هایی كه اپل برای كاربران محصولات خود قرار داده استفاده كنید تا در صورت بروز چنین مشكلی، گوشی خویش را پیدا كرده و از داده هایتان محافظت كنید.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، شركت اپل خدمتی را عرضه می كند كه شما می توانید از قابلیت «Find My iPhone» برای پیدا كردن دستگاه خود استفاده كنید و اقدامات دیگری هم انجام دهید كه می تواند به شما كمك نماید آن را بازیابید و اطلاعات خویش را در امنیت نگه دارید.

برای فعال كردن این قابلیت، وارد گزینه iCloud. com/find روی مك بوك یا كامپیوتر شخصی خود شده یا از Find My iPhone روی آیفون، آی پد یا آیپادتاچ دیگری استفاده كنید. بخش Find My iPhone را باز كرده و دستگاهی را انتخاب كنید كه می خواهید مكان آن را روی نقشه نشان دهد. بدین ترتیب اگر دستگاه شما در آن اطراف باشد، صدایی بوجود آورده و می تواند به شما كمك می نماید آن را پیدا كنید.

در صورتی كه گوشی تان را جایی گم كرده اید، می توانید از حالت گمشده استفاده كنید. با استفاده از این حالت، شما می توانید از طریق دور و با استفاده از یك كد چهار رقمی، دستگاه خویش را قفل كنید و بعد از آن پیامی حاوی شماره همراه شما روی گوشی قفل شده ظاهر می گردد و این امكان را در اختیار فردی كه دستگاه شما را پیدا كرده قرار می دهد تا بتواند دستگاهتان را به شما بازگرداند.

البته در صورتی كه گوشی شما مفقود نشده و دزدیده شده باشد، همین برنامه موقعیت دقیق جغرافیایی و آدرس مكانی دستگاه را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید با رجوع به دستگاه های قانونی محلی، دستگاه خویش را بیابید.

همچنین به جهت اینكه از دسترسی هر فرد دیگری به اطلاعات دستگاه گمشده تان جلوگیری كنید، می توانید اطلاعات آن را از طریق دور پاك كنید. البته وقتی كه اطلاعات دستگاه خویش را پاك می كنید، تمامی اطلاعات شما (شامل اعتبارهای مختص اپل) از دستگاه حذف خواهد شد و دیگر قادر نخواهید بود كه با استفاده از Find My iPhone آن را بیابید. بعد از اینكه دستگاه را پاك كردید، نمی توانید آن را ردیابی كنید. اگر بعد از پاك كردن، دستگاه را از حساب خود جدا كنید قفل آن خاموش می گردد و این مورد به شخص دیگری اجازه می دهد كه دستگاه شما را فعال و از آن استفاده كند.

اگر دستگاهiOS شما خاموش بود، همچنان می توانید آن را در حالت گمشده قرار دهید، آن را قفل كنید یا از طریق دور اطلاعات آن را پاك كنید. بدین ترتیب با روشن شدن دستگاه، این اقدامات صورت می گیرند. همینطور می توانید با وارد كردن كد عبور، حالت گمشده در دستگاه خویش را خاموش كنید و یا با استفاده از iCloud. com یا اپلیكیشن Find My iPhone این كار را انجام دهید.

اما اگر پیش از اینكه گوشی تان گم یا دزدیده شده باشد، قابلیت Find My iPhone را روشن نكرده باشید، نمی توانید از این قابلیت استفاده كنید تا مكان دستگاه شما را نشان دهد. با این وجود می توانید اقداماتی را انجام دهید تا از اطلاعات خود محافظت كنید.

بهترین راه، تغییر كلمه عبور Apple ID است. با عوض كردن كلمه عبور Apple ID می توانید از دسترسی افراد به اطلاعات iCloud یا استفاده از سایر خدمات (مانند iMessage یا iTunes) با استفاده از دستگاه گمشده تان جلوگیری كنید. همینطور می توانید كلمه های عبور حساب های اینترنتی روی دستگاهتان شامل ایمیل و شبكه های اجتماعی از جمله فیس بوك و توییتر خویش را تغییر دهید.

همچنین می توانید مفقود شدن یا به سرقت رفتن دستگاه خویش را به مراجع قانونی اطلاع داده و شماره سریال دستگاه خویش را در اختیار آنها قرار دهید. گزارش دستگاه مفقودی را هم باید به اپراتور خود دهید و اپراتور می تواند سیم كارت شما را غیرفعال كرده و با این راه از سوءاستفاده هایی مانند تماس تلفنی، پیام متنی و سایر استفاده های اطلاعاتی جلوگیری كند.

قابلیتFind My iPhone تنها راهی است كه شركت اپل عرضه داده و می توان با استفاده از آن، دستگاه گمشده و یا دزدیده شده خویش را ردیابی كنید، ازاین رو اگر این قابلیت پیش از گم شدن روش دستگاه شما فعال نشده باشد، اپل خدمت دیگری را نمی تواند در جهت ردیابی گوشی به شما عرضه دهد. 

1396/08/26
18:11:42
5.0 / 5
5171
تگهای خبر: اپراتور , اپل , آیفون , آیپد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS