معرفی شبكه امن اختصاصی مخابرات

معرفی شبكه امن اختصاصی مخابرات به گزارش ابزار اپل بازار هدف مشتریان شبكه امن اختصاصی مخابرات كلیه شركت­ها، سازمان­ها و نهادهای نیازمند یك شبكه اختصاصی و امن هستند كه به برقراری ارتباط با دیگر نقاط خود بصورت بی­ وقفه با امنیت بالا نیاز دارند. در صورتی كه مشتریان نیاز به برقراری ارتباطی مطمئن با پهنای باند تضمین شده و امنیت لینك بالا و اختصاصی با شعب خویش را داشته باشند، لینك­های ارتباطی نقطه به نقطه و نقطه به چند نقطه شبكه ˮنورونتاˮ، یك راهكار مناسب برای آنها خواهد بود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مخابرات، "نورونتا" شبكه­ ای اختصاصی، غیر اشتراكی و ایمن است كه بطور مجزا از سایر شبكه های شركت مخابرات ایران طراحی شده است. این شبكه جهت سرویس دهی به مشتریان تجاری، مالی و حاكمیتی پیاده سازی شده است.
در طراحی این شبكه از تجهیزات اختصاصی و با كیفیت بالا استفاده شده كه امكان عرضه SLA با سطوح برنز، نقره، طلا و الماس را به مشتركین می­ دهد. برای نگهداری شبكه و عرضه خدمات به مشتركین آن، تیم های فنیVIP و اختصاصی در نظر گرفته شده است.
بر این اساس از ملزومات اساسی یك سازمان برای شبكه اختصاصی خود، بكارگیری یك شبكه امن و قابل اطمینان جهت ارتباطات مالی و اطلاعاتی است. ارتباطات و تراكنش های مالی امن كه هر لحظه در بستر شبكه های انتقال دیتا در حال انجام است را می­ توان بعنوان مهمترین داده­ ها در شبكه عنوان نمود، برای حفاظت از این داده­ ها، شبكه های امن اختصاصی با استفاده از تكنولوژی تقسیم زمانی به كمك مشتریان می­ آیند.
بر این اساس نورونتا (Neuronta) یك شبكه امن اختصاصی غیراشتراكی با استفاده از تكنولوژی تقسیم زمانی (TDM) است. این محصول تولید یك شبكه اختصاصی بوسیله یك یا چند لینك ارتباطی نقطه به نقطه (PTP) یا نقطه به چند نقطه (PTMP) است كه ارتباط نقطه مركزی مشترك را بر بستر شبكه TDM با دیگر نقطه یا نقاط مشترك برقرار می­ سازد.
بنا بر اعلام، در طراحی این شبكه از تجهیزات اختصاصی و با كیفیت بسیار بالااستفاده شده كه قابلیت عرضه SLA را دارا هستند و بازار هدف مشتریان این شبكه، كلیه شركت­ها، سازمان­ها و نهادهای نیازمند یك شبكه اختصاصی و امن است كه به برقراری ارتباط با دیگر نقاط خود بصورت بی­ وقفه با امنیت بالا نیاز دارند. در صورتی كه مشتریان نیاز به برقراری ارتباطی مطمئن با پهنای باند تضمین شده و امنیت لینك بالا و اختصاصی با شعب خویش را داشته باشند، لینك­های ارتباطی نقطه به نقطه و نقطه به چند نقطه شبكه نورونتا، یك راهكار مناسب برای آنها خواهد بود.
محصولات قابل عرضه این شبكه عبارتند از اتصال نقطه اصلی مشتری (نقطه مادر یا مركزی) به یك یا چند نقطه دیگر آن (شعب) در سطح كل كشور با پهنای باند و SLA های مختلف. در اصل یك محصول واحد وجود دارد و آن سرویس نقطه به چند نقطه است، حال اگر مقصد مشتری فقط یك نقطه باشد سرویس همان نقطه به نقطه خواهد بود.
توافق­نامه سطح خدمات (SLA) به سطح معینی از كیفیت اطلاق می گردد كه شركت های عرضه دهنده سرویس برای رسیدن به آن شاخص هایی را تعیین می كنند. بدین ترتیب برای هر یك از محصولات باید مشخصات خاصی تهیه و وضع شوند تا تعیین كننده سطح كیفت خدمات، مسئولیت ها و ضمانت های اجرایی آن باشند.
در این شبكه در صورت عدم وجود بستر فیبر نوری، حداكثر تا عرض باند ۱۲Mbps سرویس ها با استفاده از سیم مسی و مودم G. SHDSL در سمت مشترك قابل عرضه است. برای عرض باند های بالاتر، سرویس با استفاده از بستر فیبر نوری برقرار شده و به مشترك STM-۱ Channelized عرضه می گردد.
از آنجائیكه تكنولوژی این شبكه TDM است، به ازای اتصال هر شعبه به نقطه مادر، یك مدار اختصاصی در شبكه تولید می­ شود، در اینصورت در شعبه اصلی (HQ) عرض باند ارتباطی مورد نیاز، معادل مجموع عرض باندهای شعب مرتبط با مركز خواهد بود. با عنایت به تكنولوژی استفاده شده در این شبكه و با در نظر گرفتن جدا بودن این شبكه از سایر شبكه های مبتنی برIP و اینترنت، این شبكه از امن ترین شبكه های موجود در كشور است. در طراحی و نگهداری این شبكه از امنیت فیزیكی سایت ها تا استفاده از تكنولوژی TDM برای اختصاصی سازی سرویس­ ها در نظر گرفته شده است.


 

1396/09/02
13:34:11
5.0 / 5
5077
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS