وزیر ارتباطات خبر داد

ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G

ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G ابزار اپل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر این كه 5G فناوری غالب جهان در دهه آینده خواهد بود، از برنامه ریزی های كشورمان برای جذب فناوری 5G آگاهی داد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، در دومین روز اقامت خود در ارمنستان، بامداد امروز در پنل ویژه وزرا در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-۲۰۱۹) با اشاره به پیشرفت های قابل توجه ایران در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات در دو سال اخیر به اتصال ۱۰۰ درصدی شهرها و ۷۸ درصدی روستاهای كشور به شبكه ۴G اشاره نمود و اضافه كرد: دولت با برنامه ریزی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال توسعه حداكثری زیرساخت های ارتباطی است.
آذری جهرمی با تاكید بر این كه فناوری ۵G فناوری غالب جهان در دهه آینده جهان خواهد بود اظهار داشت: ایران در حال آماده سازی شرایط و بسترهای لازم برای جذب این فناوری بوسیله ایجاد زیرساخت ها و نیز افزایش آگاهی و علاقه مردم نسبت به كاربردهای گوناگون و متنوعی است كه این فناوری به منظور زندگی آنها به ارمغان خواهد آورد.
ایشان در ادامه سخنان خود ضمن تجلیل از ظرفیت بالای جوانان مستعد ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات، پشتیبانی از رشد اقتصاد دیجیتال مبتنی بر مشاركت بخش خصوصی و پویایی كشور را یكی از اهداف مهم خود توصیف كرد و با اشاره به طرح نوآفرین اظهار داشت: الان در حدود ۵۷۰ استارت آپ، ۱۳۹ شركت بزرگ رشد یافته، ۴۵ شتاب دهنده و ۱۵ سرمایه گذار مشاركت خودرا در این طرح آغاز نموده اند.

همراهی برخی از بهترین استارت آپ های ایرانی
وزیر ارتباطات اهداف مهم طرح نوع آفرین را تسهیل فضای فرایندهای ایجاد و رشد استارت آپ ها، ایجاد شفافیت، شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری، متصل كردن كارآفرینان با دانشگاه و ترویج روش های تجارت خلاقانه و مبتكرانه بوسیله ارائه مشوق به پروژه های برجسته توصیف كرد.
او با اشاره به همراهی برخی از بهترین استارت آپ های ایرانی با وی در مسافرت به ایروان كه در زمینه های حمل و نقل، كشاورزی، تبلیغات، انیمیشن، پیام رسان، سلامت و تجارت هوشمند فعالیت دارند از شركت كنندگان در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-۲۰۱۹) دعوت كرد ضمن بازدید از پاویون ایران در نمایشگاه (Digi Tec Expo) ایروان با ظرفیت های جذاب این استارت آپ ها از نزدیك آشنا گردند.
آذری جهرمی در بخش پایانی سخنان خود به موقعیت جغرافیای استراتژیك ایران میان قفقاز و خلیج فارس اشاره نمود و اظهار داشت: ایران یكی از بهترین و اقتصادی ترین مسیرهای انتقال دیتا میان اروپا، خاورمیانه، جنوب و شرق آسیاست. ایران و ارمنستان همكاری خوبی را برای توسعه اتصال مسیرهای راهبردی انتقال دیتا را در منطقه را آغاز نموده اند.
وزیر ارتباطات این گونه همكاری ها را هموار كننده همگرایی درون منطقه ای و اتصال فرا منطقه ای و ابزار مؤثری برای مقابله با یك جانبه گرایی و سلطه گری قدرت ها در حوزه ICT دانست.
محمدجواد آذری جهرمی روز گذشته در رأس هیئتی متشكل از ۲۰ استارت آپ ایرانی به ارمنستان سفر كرد. شركت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-۲۰۱۹)، حضور در نمایشگاه تخصصی كشور ارمنستان (۲۰۱۹Digi Tec Expo)، دیدار با نیكول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان و هاكوپ آرشاكیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سایر همتایان خارجی و رایزنی برای ایجاد بازار منطقه ای و بین المللی برای استارتاپ های ایرانی ازجمله اهداف سفر وزیر ارتباطات به ارمنستان است.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، نمایشگاه تخصصی Digi Tec ارمنستان از ۱۴ تا ۱۷ مهرماه در محل مجموعه كارن دمیرچیان ایروان و در حوزه هایی همچون سیستم ها و ابزار IT، راهكارهای شبكه جهانی و نرم افزاری، امنیت سایبری، راهكارهای ارتباط از طریق دور و شبكه، تكنولوژی موبایل و اپلیكیشن ها، طراحی و انیمیشن، فناوری چندرسانه ای و بازی، راهكارهای تكنولوژیك برای كسب وكار و آموزش فناوری در حال برگزاری است.
منبع:

1398/07/16
20:33:50
5.0 / 5
4376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS