برنامه های آینده ناسا تحت تأثیر كروناویروس

برنامه های آینده ناسا تحت تأثیر كروناویروس به گزارش ابزار اپل ناسا با عنایت به شیوع كروناویروس در جهان، تغییراتی را در برنامه ها و پروژه های آینده خود اعلام نموده است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، "جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine)، مسئول كنونی ناسا، در صحبت های جدید خود به توضیح برنامه هایی پرداخت كه با هدف به روزرسانی این آژانس فضایی در مقابله با كروناویروس صورت می گیرند. ناسا در هفته ای كه گذشت، با تغییر برنامه ها و شرایط كار در پروژه های خود، واكنش هایی را نسبت به شیوع این ویروس نشان داد. "برایدنستاین" در صحبت های خود، شرایط كنونی هر یك از پروژه ها را به صورت خلاصه توضیح داد.
به قول "برایدنستاین"، كار بر روی چند مأموریت كه مهم به نظر می رسند، ادامه خواهد داشت و پروژه هایی كه امكان دوركاری در آنها وجود دارد، از راه دور انجام خواهند شد. پروژه هایی مانند "كامرشیال كرو" (Commercial Crew) كه برای بازگرداندن توانایی های پرواز انسان به فضا به واسطه شركای خصوصی برنامه ریزی می شوند، از این گروه پروژه ها هستند.
شركت های "بوئینگ" (Boeing) و "اسپیس ایكس" (SpaceX)، شركای ناسا در این پروژه هستند. به قول ناسا، این پروژه به رغم احتیاج به شركت انسان در عملیات اجرایی ادامه دارد؛ چونكه این پروژه، عنصر مهمی را برای دستیابی به عملكرد ایمن در ایستگاه فضایی بین المللی فراهم می آورد. اسپیس ایكس و ناسا پیش تر اعلام نمودند كه اولین مأموریت سرنشین دار كپسول "دراگون" (Dragon) برای پرتاب آن به ایستگاه فضایی بین المللی، در اواخر ماه مه صورت خواهد گرفت.
ناسا برای تأمین تجهیزات و ایمنی سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی، مأموریت های تجاری خویش را كه برای تأمین تجهیزات مورد نیاز صورت می گیرند، ادامه خواهد داد. بدین منظور، ناسا می خواهد "مركز فضایی جانسون" (JSC) را باز نگه دارد تا كارمندان كنترل پرواز این مركز به كار خود ادامه دهند. ناسا برای تضمین سلامت كارمندان خود، اقدامات بیشتری صورت خواهد داد.
كار روی پروژه "تلسكوپ جیمز وب" (James Webb Telescope) در كالیفرنیا، موقتا به حالت تعلیق درمی آید و آزمایش های مربوط به آماده سازی و پرتاب آن، برای آینده برنامه ریزی می شوند. آماده سازی پروژه "مارس 2020" (Mars 2020) كه با پرتاب وسایل نقلیه اكتشافی همچون مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) و "هلیكوپتر مارس" (Mars Helicopter) همراه می باشد هم ادامه خواهد یافت.
بررسی مجازی هواپیمای آزمایشی معروف به "ایكس- 59" (X-59) كه توسط شركت "لاكهید مارتین" (Lockheed Martin) برای ناسا ابداع شده هم ادامه خواهد یافت. "مركز تحقیقات ایمز" (ARC) در كالیفرنیا هم به فعالیتهای خود ادامه می دهد تا امنیت فناوری اطلاعات و ادامه عملیات ابرمحاسباتی ناسا را تضمین كند.
پشتیبانی از مأموریت های مربوط به فضاپیماها و آموزش فضانوردان هم ادامه خواهند یافت، اما اصول مهم برای جلوگیری از بیماری هم به دقت انجام خواهند شد.
ناسا همینطور اعلام نمود كه می خواهد بررسی روی "سیستم پرتاب فضایی" (SLS) و كپسول فضایی "اوریون" (Orion) را ادامه دهد تا تلاش ها برای فرستادن انسان به ماه و مریخ متوقف نشوند.1399/01/03
20:37:02
5.0 / 5
3272
تگهای خبر: امنیت , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS