كلاهبرداری جدید با سوءاستفاده از نام وزیر ارتباطات

كلاهبرداری جدید با سوءاستفاده از نام وزیر ارتباطات ابزار اپل: وزارت ارتباطات درباره كلاهبرداری بوسیله یكی از شبكه های اجتماعی به بهانه برنده شدن در یك مسابقه رادیویی آن هم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و كسر مبالغی از حساب برخی مشتركان، آگهی داد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، به دنبال شكایت برخی از مشتركان تلفن همراه از نوعی كلاهبرداری بوسیله یكی از شبكه های اجتماعی به بهانه برنده شدن در یك مسابقه رادیویی آن هم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و كسر مبالغی از حساب برخی مشتركان، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات اطلاعیه ای صادر كرده است.
در این اطلاعیه آمده است كه هرگونه تماس مشكوك با عنوان مسابقات رادیویی با حضور آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با مشتركان تلفن همراه و ثابت، با هدف كلاهبرداری انجام می گیرد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تابحال در هیچ یك از برنامههای صدا و سیما كه در آن مسابقه ای همراه با اهدای جوایز برگزار شود، شركت نكرده و نمی نماید. بدین جهت مشتركان عزیز به هرگونه تماس مشكوك و نوید برنده شدن در مسابقات رادیو- تلویزیونی با حضور وزیر ارتباطات توجهی نكرده و شماره تماس كلاهبرداران را برای پیگیری به سامانه 195 گزارش كنند.
در این اطلاعیه تاكید شده است: مشتركان از ارائه هر نوع اطلاعات مربوط به رمز كارت بانكی و رمز پویا به تماسهای ناشناس، حتی با وعده برنده شدن جوایز ارزشمند، اجتناب كنند.
در آخر این اطلاعیه آمده است: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن سفارش به مشتركان عزیز برای دقت در پاسخگویی به تماسهای مشكوك، خودرا موظف به پیگیری این مساله تا شناسایی كلاهبرداران و معرفی آنها به مراجع قضایی می داند.
منبع:

1399/01/17
23:58:03
5.0 / 5
3012
تگهای خبر: ارتباطات , تلفن , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS