تقویت امنیت شبكه های صنعتی در مقابل حملات سایبری با محصولات دانش بنیان

تقویت امنیت شبكه های صنعتی در مقابل حملات سایبری با محصولات دانش بنیان ابزار اپل: تعدادی از محققان یكی از شركت های دانش بنیان بمنظور ارتقای سیستم های صنایع و تقویت آنها در مقابل حملات سایبری محصولاتی را دراین زمینه ارائه كردند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، محمدابراهیم سمیع مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به حمله های گاه و بی گاه سایبری به صنایع حساس کشور، اظهار داشت: بمنظور مقابله با این حملات در زمینه عرصه تولید محصولات فناوری اطلاعـات مـورد نــیاز برای ارتـقای امـنـیت شبکه های صنعتی و غیرصنعتی در کـشــور مطالعات گسترده ای را اجرایی کردیم و موفق به تولید محصولی شدیم که از شبکه های صنعتی در مقابل حملات سایبری محافظت می کند.
وی با اعلان اینکه ارزیابی امنیتی و تست نفوذ، روشی است که صنایع را قادر می کند تا نقاط لطمه پذیر و نفوذپذیر موجود در نرم افزارها را شناسایی کنند، اظهار نمود: ارائه دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته امنیت سامانه های کنترل صنعتی، ارائه مشاوره های امنیتی برای استانداردسازی و تعیین سیاست های امنیتی و ارزیابی امنیتی شبکه های صنعتی، غیرصنعتی و تحلیل تهدیدات امنیتی همچون خدماتی است که در این شرکت ارائه می شود.
سمیع "محک زنی امنیتی و شناسایی لطمه پذیری صنایع"، "تست امنیتی نرم افزارهای کاربردی"، "پاسخگویی به رخداد امنیتی در مواقع بروز مشکل امنیتی"، "نصب و راه اندازی IDS و لاگر صنعتی روی سامانه های کنترل صنعتی" و "نصب و راه اندازی سیستم مدیریت مرکزی رخدادها در مجموعه های صنعتی" را از دیگر خدمات این شرکت دانش بنیان به صنایع ذکر کرد.
مجری طرح " IDS و لاگر صنعتی زیمنس" را اولین محصول امنیتی بومی در حوزه شبکه های کنترل صنعتی دانست و اشاره کرد: این محصول بومی با تحلیل پروتکل انحصاری شبکه صنعتی زیمنس (S7COMM) قادر به تشخیص محتوای پیام های رد و بدل شده بین کنترلرهای صنعتی و ایستگاه های کاری است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: با وجود اینکه تا کنون شرکت سازنده اطلاعات طراحی این پروتکل را منتشر نکرده است، گروه تحقیق و توسعه شرکت ما برای نخستین بار توانسته با مهندسی معکوس این پروتکل، عملکرد سیستم های در رابطه با محصولات زیمنس را با تحلیل ترافیک عبوری روی شبکه صنعتی بطور دقیق تشخیص دهند. برمبنای همین دانش و شناسایی لطمه پذیری های موجود در پروتکل، این IDS صنعتی برای شناسایی و جلوگیری از حملات سایبری طراحی و تولید شده است.
وی «لاگر و تحلیلگر Profibus» را محصول دیگر این شرکت نام برد و تصریح کرد: این تجهیز با قرارگیری در انتهای یک خط پروفی- باس قادر می باشد پیام هایی که روی این خط میان تجهیزات مختلف ردو بدل می شود را جمع آوری کرده و با تبدیل این پیامها به بسته های TCP/IP آنها را برای تحلیل به یک کامپیوتر ارسال نماید.
منبع:

1399/05/12
23:12:40
5.0 / 5
1988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS