جاسوسی انگلیس و فرانسه از كاربران مشروط شد

جاسوسی انگلیس و فرانسه از كاربران مشروط شد طبق حكم دادگاه عالی اتحادیه اروپا، جاسوسان انگلیسی و فرانسوی در صورتی می توانند به اطلاعات شخصی كاربران اینترنت و تلفن همراه دسترسی پیدا كنند كه تهدید جدی برای امنیت ملی وجود داشته باشد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، در حکمی که مورد استقبال مدافعان حقوق شهروندی قرار گرفت، دیوان عالی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ اعلام نمود قوانین این بلوک اقدامات گسترده ای که اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت را وادار می کنند انتقال کلی و بی رویه یا نگهداری ترافیک اطلاعات و محل دیتای کاربران را انجام دهند، ممنوع می کند. با این وجود در وضعیتی که یک کشور عضو اتحادیه اروپا با تهدید جدی برای امنیت ملی مواجه می باشد، دولت می تواند الزامات مربوط به تضمین محرمانگی ارتباطات الکترونیکی را کنار بگذارد.

دو گروه مدافع حقوق شهروندی در شکایتهای جداگانه ای، اقدامات دولت انگلیس و فرانسه را نقض حقوق اساسی شمرده و در دیوان عالی به چالش کشیده بودند.

حکم اخیر دیوان عالی جدید ترین پرونده در مجموعه پرونده هایی است که هدف آنها محدود کردن حق مقامات برای جاسوسی از شهروندان بوده است. بر مبنای حکمی که در سال ۲۰۱۴ از جانب دیوان عالی اتحادیه اروپا صادر شد، مقرراتی که شرکتهای اینترنت و تلفن را ملزم می کردند مجموعه گسترده ای از اطلاعات مشترکانشان را نگه دارند، لغو شدند.

پرونده سال ۲۰۱۴ زمینه را برای سالها چالش مقررات مذکور همچون مقررات انگلیس در زمینه نگهداری دیتا که قضات اتحادیه اروپا ضد آن رای دادند، فراهم نمود. این احکام نگرانیهایی را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد محروم شدن مقامات از یک قدرت مهم برای حفظ امنیت ملی و مبارزه با تروریسم برانگیخت.

دادگاههای ملی در انگلیس، بلژیک و فرانسه که به دنبال دستورالعمل قضات اتحادیه اروپا بودند، حالا امکان دارد تصمیمات اجبار آور دادگاه اتحادیه اروپا را در قضاوتهای نهایی هر کدام از این پرونده ها اعمال کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، باآنکه انگلیس از اتحادیه اروپا جدا شده است، ولی تا زمانی که دوره گذر تا آخر سال تمام نشده است، مشمول احکام دیوان عالی این بلوک می شود.

منبع:

1399/07/18
21:56:07
5.0 / 5
1331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS