كشت آزمایشی یك نوع برنج بابهره گیری از دانش هسته ای در كازرون انجام شد

كشت آزمایشی یك نوع برنج بابهره گیری از دانش هسته ای در كازرون انجام شد به گزارش ابزار اپل ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کازرون فارس اعلام نمود: برای اولین بار در استان، یک نوع برنج دریک مزرعه الگویی کازرون با استفاده از فناوری هسته ای کشت شد.


حمید رشیدی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جلساتی که با پژوهشکده کشاورزی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای کشور داشتیم رقم برنجی به نام موتانت هسته ای به ما معرفی کردند و در اختیار ما قرار دادند که مقاوم به شوری و خشکی است.
وی ضمن اشاره به این که کاشت این برنج به صورت خشکه کاری(غیرغرقابی) در شهرستان کازرون صورت گرفت اضافه کرد: کشت این رقم برنج در نیم هکتار از اراضی بخش مرکزی به صورت الگویی با نصب کنتور اندازه گیری آب با آبیاری نواری کشت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی کازرون افزود: با نصب کنتور انتظار داریم با عددی زیر هفت هزار مترمکعب آب در هر هکتار به تولید خوبی برسیم.
رشیدی اظهارداشت در صورت موفق بودن این کشت با همکاری پژوهشکده کشاورزی کشت این رقم برنج را در شهرستان بین کشاورزان توسعه خواهیم داد.
او اظهار داشت: کشاورزان شهرستان کازرون از دیر باز مبادرت به کشت برنج به صورت سنتی می کردند که با بروز خشکسالی این کشت از چرخه تولید خارج شد.
کازرون از شهرستان های غربی فارس است که فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است.منبع:

1400/03/08
22:42:14
5.0 / 5
622
تگهای خبر: تولید , فناوری , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS