به میزبانی دانشگاه امیركبیر؛

نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک انجام شد

نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک انجام شد نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک با حضور اساتید خارجی و داخلی بصورت مجازی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک با حضور اساتید برجسته بین المللی از کشورهای سوئیس، ژاپن، کانادا و فنلاند برگزار شد.
دکتر «سید علی اکبر موسویان» رئیس نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک در مراسم افتتاحیه این کنفرانس اظهار داشت: امسال همه بخش های این کنفرانس به صورت مجازی برگزار می شود، متاسفانه پارسال به علت شیوع بیماری کرونا این کنفرانس تنها در چارچوب یک سمپوزیوم یک روزه برگزار شد.
وی اضافه کرد: به نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک ۱۶۷ مقاله ارسال شد که بعد از داوری های صورت گرفته از طرف کمیته ی علمی کنفرانس ۹۳ مقاله برای ارائه در کنفرانس پذیرفته شد.
رئیس نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک تصریح کرد: امسال برای اولین بار کتاب مقالات کنفرانس منتشر گردید که این کتاب حاوی پوسترهای نویسندگان مقالات بوده است.
دکتر «مهناز شمشیرساز» رییس پژوهشکده فناوری های نو دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در مراسم افتتاحیه این کنفرانس اظهار داشت: همیشه وقوع شرایط بحرانی همچون شیوع بیماری ها و اپیدمی ها، فرصت هایی را برای دگرگونی و توسعه فناوری های نوین در جهان بوجود می آورد.
یکی از این فرصت ها، گسترش استفاده از ربات ها در بخش های سلامت، امداد رسانی و حمل و نقل طی دو سال گذشته است. این امر نشان داد که فناوری های رباتیک و مکاترونیک در شرایط های بحرانی همچون همه گیری بیماری ها و وقایع طبیعی مانند زلزله و... از فناوری های کلیدی در خدمت بشر به منظور ارتقای سلامت و ایمنی مردم به شمار می آیند.
وی اضافه کرد: این کنفرانس فرصتی را فراهم می سازد تا روند تحول و سمت و سوی تحقیقات این فناوری ها در کشور و در دنیا شناسایی و مورد بحث قرار گیرد.
دکتر محمد زارعی نژاد دبیر نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک نیز اظهار داشت: امسال کنفرانس به صورت مجازی برگزار شده است و چهار کارگاه بین المللی و چهار سخنرانی کلیدی کنفرانس نیز به صورت مجازی برگزار می گردد.1400/09/01
16:29:32
5.0 / 5
95
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS