انتقاد یك فعال بازار از روش اجرای طرح رجیستری

انتقاد یك فعال بازار از روش اجرای طرح رجیستری ابزار اپل: رئیس اتحادیه صنف فناوران كامپیوتر استان تهران با انتقاد از نحوه اعمال طرح رجیستری گوشیهای تلفن همراه به افزایش قیمت این كالا در بازار تلفن های همراه هم اشاره نمود.


سیدمهدی میرمهدی كمیجانی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه برای اقدامات كلانی همچون طرح رجیستری گوشیهای موبایل باید از قبل نسبت به تبعات آن از صاحبنظران مشورت گرفته می شد، به افزایش قیمت ها در بازار گوشیهای تلفن همراه اشاره و اظهار نمود: اگر طرح رجیستری برروی گوشیهای اپل اعمال نمی شد، حالا اپل ۹۰۰ هزار تومان ارزان تر بود، در صورتی كه حالا و با انجام رجیستری در صورتی كه عملا هیچ امكاناتی به گوشیها اضافه نشده است، ۹۰۰ هزار تومان به قیمت گوشیهای اپل اضافه شده است؛ آن هم به خاطر ورود یك شماره سریال كه بعنوان رجیستری شناخته می شود.
وی با بیان این كه اپل درصد بسیار كوچكی از گوشیهای موجود در بازار را شامل می شود، ادامه داد: گوشیهای تلفن همراه شركت سامسونگ كه حدود ۵۰ درصد گوشیهای موجود در بازار ایران را تشكیل می دهند هنوز حتی در مرحله دوم هم شامل طرح اجرای رجیستری نشده اند.
رییس اتحادیه صنف فناوران كامپیوتر استان تهران با طرح این سوال كه مگر گوشیهای "ال جی" چند درصد از گوشیهای موجود در بازار را شامل می شوند كه مشمول طرح رجیستری شده اند؟ اظهار نمود: مردم بابت این طرح مبالغ بیشتری را پرداخت می كنند، در حالیكه هیچ امكاناتی به گوشیها اضافه نشده است.
وی اظهار نمود كه من از همان ابتدا پیشنهاد كردم كه گوشیهای تلفن همراه را آزاد بگذارند تا بازار رقابتی تولید شود و فضای استفاده از رانت هم بسته شود، چون كه وقتی ما یك قانونی به این شكل را می گذاریم، فضای استفاده از رانت ها و سوءاستفاده هم باز می شوند؛ موضوعی كه در مورد بازار طلا و سكه و دلار هم صادق است.
میرمهدی با تاكید بر این كه نخستین برندی كه مشمول طرح اعمال رجیستری شد آیفون اپل بود، اظهار نمود: شنیده شده خیلی از گوشیهای آیفونی كه برای تعمیر به بعضی از شركت ها در خارج از كشور فرستاده شده بودند پس از اعمال رجیستری با استفاده از برخی ها به داخل كشور منتقل و بعنوان گوشی اورجینال به مردم به فروش رسید، در حالیكه در داخل بعضی از آنها سیم كارت خارجی هنوز وجود داشت و سوزن نداشتند.1396/10/22
22:34:20
5.0 / 5
4724
تگهای خبر: آیفون , اپل , بازار , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS