احتمال استفاده فضانوردان از خاک سیارک ها برای کشاورزی

احتمال استفاده فضانوردان از خاک سیارک ها برای کشاورزی به گزارش ابزار اپل فضانوردان امکان دارد روزی برای ناهار و شام خود از سالادی استفاده کنند که گیاهان مورد استفاده در این سالاد در خاک سیارک ها رشد کرده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس نیوز، محققان در شماره ماه ژوئیه نشریه «ژورنال علوم گیاهی» اعلام نمودند که کاهو، فلفل و سبزیجات دیگر در تلفیقی از «خزه تورب» (peat moss) و خاک مصنوعی سیارک ها رشد کرده اند.
شری فیبر – بِیر اکولوژیست فضایی از دانشگاه «داکوتای شمالی» در آمریکا اظهار داشت: دانشمندان در گذشته مبادرت به کاشت گیاهان در خاک ماه (lunar dirt) کردند اما مطالعه جدید بر شهاب سنگ های کاندریت کربن دار (carbonaceous chondrite meteorites) متمرکز بوده است که گفته می شود غنی از منابع ناپایدار و به خصوص آب هستند.
این شهاب سنگ ها و سیارک های مولد آنها همینطور غنی از نیتروژن، پتاسیم و فسفر هستند که همگی مواد مغذی کشاورزی هستند.
ساییدن و نرم کردن این نوع شهاب سنگ ها – شاید بعنوان بخشی از تلاشهای معدن کاری فضایی – می تواند به صورت بالقوه مواد کشاورزی را در فضا تأمین کند.


فیبر - بِیر موادی با ترکیبات شبیه سنگ های فضایی خریداری کرد و از یک دانشجوی خود خواست که با استفاده از این مواد گیاهانی را پرورش بدهند.
استیون راسل بیولوژیست فضایی در دانشگاه ویسکانسین - مدیسون نوعی کاهو و فلفل را برای پرورش برگزید که همگی آنها در ایستگاه فضایی بین المللی رشد کرده اند.
این محقق و دیگر همکاران وی نحوه رشد گیاهان در هر کدام از این مواد و ترکیبات آنها را بررسی کردند، بدین سان و با بررسی بیشتر و تکمیل این تحقیقات، فضانوردان در آینده می توانند در آینده در فضا کشاورزی کنند.

1401/05/11
12:04:01
5.0 / 5
67
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS