ژاپن برای انقراض فلاپی دیسک دست به کار شد

ژاپن برای انقراض فلاپی دیسک دست به کار شد ابزار اپل: وزیر دیجیتال ژاپن مقابل فناوری قدیمی اعلان جنگ کرد که خیلی از افراد چند دهه است که آنرا ندیده اند.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، وزیر دیجیتال ژاپن که وعده داده است از بوروکراسی همه ابزارهای قدیمی از تمبر هانکو گرفته تا دستگاه فکس خلاص شود، حالا مقابل فلاپی دیسک اعلان جنگ کرد.

تارو کونو، وزیر دیجیتال ژاپن در توییتی نوشت: فلاپی دیسک به همراه وسایل مشابهی شامل سی دی یا مینی دیسک، همچنان برای حدود ۱۹۰۰ سلسله مراتب دولتی الزامی هستند و باید حذف شوند.

وی روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشته بود: ما این شیوه ها را به سرعت بازنگری می نماییم. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، حمایت کامل خودرا از این اقدام اعلام نموده است. اصلا این روزها کجا کسی فلاپی دیسک می خرد؟

ژاپن تنها کشوری نیست که تلاش می کند از شر این فناوری قدیمی خلاص شود. وزارت دفاع آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعلام نمود به استفاده از فلاپی دیسک هایی که برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ تولید شده اند، در سیستم کنترل زرادخانه هسته ای خود اختتام می دهد. گروه سونی ساخت فلاپی دیسک را در سال ۲۰۱۱ متوقف کرد و خیلی از افراد جوان قادر به توضیح روش استفاده از فلاپی دیسک نیستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق مطلب ارائه شده از طرف کارگروه دیجیتالی دولت، موانع حقوقی، استفاده از فناوری مدرن مانند ذخیره سازی ابری، جهت استفاده گسترده در سیستم اداری را دشوار کرده است. این گروه به مرور تمهیدات و طرح ها خواهد پرداخت و تا آخر سال، راه هایی را برای بهبود آنها اعلام می کند.

منبع:

1401/06/12
10:44:51
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS