قهرمانان نمی میرند

قهرمانان نمی میرند ابزار اپل: هر آن كس كه جان شیرین در راه توسعه و پیشرفت ایران فدا كند نمی میرد. قهرمانان در طول تاریخ این سرزمین زنده اند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، نفتكش سانچی بعد از حدود ۸ روز سوختن در دل دریا فرو رفت و تمام امیدواری ها برای نجات احتمالی پرسنل این نفتكش به تلخی به پایان رسید.
یكی از نادرترین اتفاقات دریایی هفته گذشته - شنبه ۱۶ دی ماه - ساعت ۲۰ به وقت محلی در آب های ساحل شرق چین با برخورد یك نفتكش ایرانی به نام سانچی با ۱۳۶هزار تن میعانات گازی متعلق به شركت ملی نفتكش ایران و كشتی فله بر چینی كه حریق نفتكش و مفقود شدن ۳۲ پرسنل آن را به دنبال داشت رقم خورد؛ حریقی كه آنقدر شعله كشید كه همه طول كشتی را در آغوش گرفته و در نهایت باعث غرق شدن كامل آن شد.
از ۳۲ پرسنلی كه در این حادثه مفقود شدند، ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی، تنها پیكر سه پرسنل پیدا و برای تشخیص هویت به شانگهای منتقل شد. البته عملیات تشخیص هویت هنوز انجام نشده است.
با اینكه عملیات اطفای حریق سانچی با حضور تیم های ژاپنی و چینی در سه چهار روز اخیر تسریع شده بود اما شدت آتش با جرقه ای روی سطح كشتی بیشتر می شد و به درجه ای رسید كه با اینكه ۱۲ تكاور ایرانی برای تجسس مفقودین به منطقه اطفای حریق اعزام شده بودند هیچگاه نتوانستند وارد آن شوند. آخرین اخبار و تصاویر حاكی از آن بود كه آتش همه طول سانچی را در بر گرفته و سبب غرق شدن تدریجی آن شد.
در این رابطه رئیس سازمان بنادر و دریانوردی جان باختن ۳۲ پرسنل نفتكش "سانچی" در آبهای چین را تایید كرد. محمد راستاد - معاون وزیر راه و شهرسازی - كه برای پیگیری وضعیت نفتكش ایرانی به چین سفر كرده است، اظهار نمود: " جان باختن ۲۹ پرسنل دیگر كه احیانا در نفتكش بودند، تایید می شود". به قول راستاد به دلیل تاریكی هوا در چین و محل حادثه امكان دیدن بدنه كشتی وجود ندارد و فقط شعله های آتش و دود غلیظ قابل مشاهده می باشد اما به نظر می رسد كشتی به صورت كامل غرق شده است.
در پی مسجل شدن جان باختن دریانوردان ایرانی، نماینده ویژه رییس جمهوری و مسئول كمیته رسیدگی به نفتكش سانچی پیام تسلیتی صادر كرد. علی ربیعی اظهار نمود: " مطابق شواهد به دست آمده در محل و نظریه قاطع مقامات چینی و كارشناسان ایرانی در حوزه نفت و گاز سازمان بنادر و دریانوردی، انفجار به این وسعت و حجم آتش و هم گازهای سمی متصاعد شده منجر به فوت خدمه قهرمان اقتصاد مقاومتی در ساعت اولیه حادثه شده است. تلاش های طاقت فرسا برای اطفاء حریق و انتقال پیكرهای مطهر هم میسر نگردید. اینجانب درخواست اعلام عزای عمومی و هم اقدام برای شهید خدمت نامیده شدن از هیئت محترم وزیران را دارم".
حسن روحانی رییس جمهوری هم در پیامی درگذشت شهادت گونه تمامی خدمه و پرسنل زحمتكش نفتكش سانچی را تسلیت اظهار داشت: " وقوع سانحه ناگوار و دلخراش آتش سوزی برای كشتی نفتكش كشورمان در سواحل شرقی چین كه باعث درگذشت شهادت گونه تمامی خدمه و پرسنل زحمتكش آن شد، قلوب آحاد ملت ایران را محزون كرد. هم اكنون لازم است اولویت اصلی بر شناسایی و تعیین هویت جان باختگان و كاهش آلام خانواده های این عزیزان متمركز باشد. در عین حال از همه دستگاه های ذیربط همچون وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت و امور خارجه می خواهم با انجام اقدامات كارشناسی، علت وقوع این سانحه تأسف بار را به دقت بررسی و پیگیری قانونی لازم را برای پیشگیری از حوادث مشابه و هم احقاق حقوق ملت ایران و خانواده های صدمه دیده به عمل آورند". روحشان شاد.
باد سكه خوابید!
در روزهای اخیر حباب سكه تا ۷۰ هزار تومان تخلیه شده است. دلیل اصلی این تعدیل قیمت به فروش سكه هایی كه مردم در مدت اخیر خریداری و در خانه ها نگهداری می كردند باز می گردد.
در چند ماه اخیر و با حبابی شدن قیمت سكه بیش از ۲۰ حراجی از جانب بانك مركزی و از كانال بانك كارگشایی برگزار گردید. شهریور ماه قیمت سكه ركوردهای تازه ای زد و به بیش از یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم رسید. در جریان حراجی های برگزار شده حباب قیمتی سكه به بیش از ۲۱۰ هزار تومان می رسید، ولی به مرور از میزان حباب آن به تدریج كاسته شد به صورتی كه تازه ترین اعلام سلیمانی - مدیرعامل بانك كارگشایی - از این حكایت دارد كه حباب قیمت سكه به ۷۰ هزار تومان رسیده است.
وی در مورد این كه حراج سكه تا چه زمانی ادامه دارد اظهار كرده كه "فعلا پایانی برای آن مشخص نشده، ولی به هرحال تا وقتی سكه حباب دارد و قیمت ها تعدیل نشود این روند ادامه خواهد داشت".
ساختمان سازها لطفا دقت كنید
اما امروز مدیركل استاندارد استان تهران ضمن تاكید بر الزامی بودن استاندارد عایق های حرارتی و رطوبتی از توقیف ۳۰۰۰ رول عایق رطوبتی و حرارتی غیراستاندارد در جریان بازرسی از واحدهای عرضه این محصولات اطلاع داد. به قول مسلم بیات، "در جریان بازرسی ها پشم سنگ با نام تجاری پوشینگر و پشم سنگ اصفهان، ایزوگام با نام تجاری ایزوگام ناب دلیجان توقیف و اقدام قانونی مقتضی در مورد آن ها انجام شد".
در این شرایط شركتها و اشخاصی كه در حوزه ساختمان سازی فعالند باید در تهیه لوازم و عایق های ساختمان دقت لازم را داشته باشند تا در ساخت سرپناه شهروندان، از مواد اولیه غیر ایمن و غیراستاندارد استفاده نكنند.
افزایش افسار گسیخته قیمت خودروهای ممنوعه وارداتی
در خبر قابل توجه دیگری رییس انجمن واردكنندگان خودرو مبحث افزایش افسار گریخته برخی خودروهای وارداتی كه واردات آنها ممنوع شده است را مطرح كرد.
در این زمینه فرهاد احتشام زاد اظهار نمود: " افزایش قیمت شدید مربوط به خودروهایی است كه در دستورالعمل ابلاغی دولت لوكس محسوب شده و واردات آنها متوقف شده است (خودروهای با قیمت بیش از ۴۰ هزار دلار) بنابراین خودروهای مربوطه كه پیش از آن وارد ایران شده اند حكم كالای نایاب را پیدا كرده و اصول قیمت گذاری منطقی ندارند و هر كس به قیمت دلخواه خود آن را عرضه می كند به گونه ای كه افزایش قیمت های ۳۰۰، ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیون تومانی در این خودروهای خاص كه واردات آنها ممنوع شده است داشته ایم".
در این شرایط به نظر می رسد مصرف كنندگان بهتر است خودروهای لوكس با قیمت های نجومی را تحریم كنند تا ارز كشور صرف كالاهای لوكس و تجملاتی نشود.
ایرانی های بیشتری به تركیه رفتند
رییس اتاق مشترك بازرگانی ایران و تركیه هم ضمن تشریح اقتصاد تركیه در سال ۲۰۱۷، از افزایش سفر گردشگران ایرانی به تركیه در این سال اطلاع داد. سید جلال ابراهیمی در این رابطه اظهار نمود: " در سال ۲۰۱۷ صنعت گردشگری تركیه بهبود یافت تا حدی كه تعداد گردشگران خارجی نسبت به سال پیش از آن با رشد ۶. ۵ درصدی همراه شد. در این میان رشد و آمار گردشگران ایرانی نسبت به اواخر سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ افزایش چشمگیری داشت. تمركز گردشگران ایرانی بیشتر به طرف منطقه وان بوده است".
بورس همچنان تخت گاز می رود
در دومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص كل بار دیگر وارد كانال ۹۷ هزار واحدی شد. شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۰۱ واحد رشد كرد و به رقم ۹۷ هزار و ۲۲۸ رسید. شاخص كل هم وزن هم با رشد ۱۱ واحدی تا رقم ۱۷ هزار و ۴۱۰ بالا رفت.
امروز در گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای شاهد رشد یكدست قیمت سهم ها بودیم. در گروه فلزات اساسی اما روند قیمت سهم ها عموما كمتر از دو درصد به سمت بالا یا پایین بود. در گروه خودرو و ساخت قطعات امروز عموما شاهد كاهش قیمت سهم ها بودیم.
سرنوشت نامعلوم هواپیماهای پسابرجامی
در تحلیلی امروز اعلام گردید كه با وجود آن كه اوفك – وزارت خزانه داری آمریكا – مجوزهای لازم برای فروش هواپیما به ایران در قالب این قراردادها را اعلام نموده، اما تغییر رویكرد دولت آمریكا در پایبندی به برجام می تواند سرنوشت ۳۳۷ هواپیمای باقی مانده ایران در صف خرید را نامعلوم كند.
هرچند مقام های ایرانی بارها اعلام نموده اند آمریكا توان خروج از برجام بدون پرداخت هزینه ای گزاف را ندارد و با صدور مجوزهای لازم قراردادهای فعلی برای طرفین لازم الاجرا هستند، اما تهدیدهای ترامپ شاید پای هواپیماسازانی كه به ایران آمده اند را سست كند؛ از این رو باید دید كه آیا می توان انتظار داشت كه ایران در مجامع بین المللی نسبت به این تهدیدات واكنش نشان داده است یا این كه باید شاهد تغییراتی در برنامه ریزی برای آینده ایرلاین های ایرانی بود.
شما چقدر آب مصرف می كنید!؟
تحقیقات آماری در خیلی از كشورها نشان داده است كه میانگین مصرف روزانه آب برای هر نفر حدود ۳۰۰ لیتر و مصرف نهان آب برای هر نفر حدود ۶۰۰۰ لیتر است كه بیشترین حجم مصرفی از این ۶۰۰۰ لیتر در حمام استفاده می گردد.
هر فرد علاوه بر نوشیدن آب، مصرف های نهانی هم دارد به صورت مثال در یك استحمام هشت دقیقه ای از ۶۲ لیتر آب داغ استفاده می گردد كه در مقایسه، در یك استحمام متوسط میزان آب مورد استفاده حدودا ۸۰ لیتر است كه همین مبحث اهمت مدیریت مصرف در بخش های مختلف را نشان داده است. علاوه بر این ماشین لباسشویی در هر بار شستشو معادل ۳۰ بطری یك و نیم لیتری آب مصرف می كند بنابراین لازم است به منظور كاهش مصرف آب ازحداكثر ظرفیت استفاده گردد.
اسكایپ امن تر شد
در خبر قابل توجه دیگری مایكروسافت اعلام نمود كه پیام رسان اسكایپ را به منظور افزایش امنیت سایبری و حفظ حریم شخصی كاربرانش، به فناوری رمزنگاری پیشرفته مجهز كرده است.
بسیاری از رقبای اپلیكیشن اسكایپ مایكروسافت همچون آی مسیج اپل، واتس اپ فیس بوك و پیام رسان سیگنال هم اكنون از این فناوری رمزنگاری پیشرفته end-to-end encryption بهره می برند. ازاین رو این غول تكنولوژی به این نتیجه رسیده است كه باید برای حفظ، تامین و افزایش امنیت و حریم شخصی كاربران پیام رسان محبوب و پرطرفدار خویش را به فناوری های رمزنگاری پیشرفته جدیدتری مجهز كند تا بدین وسیله برای كاربران خود اطمینان خاطر و رضایت بیشتری را به ارمغان بیاورد.
این اتفاقات در حالی است كه شب گذشته اتفاق مهم دیگری در حوزه تكنولوژی و شبكه های مجازی افتاد به گونه ای كه با دستور رییس جمهوری پس از حدود دو هفته، فیلترینگ تلگرام به پایان رسید.
توصیه ای درباره پیام رسان های داخلی
اما تا صحبت از رسانه ها و شبكه های مجازی است به تحلیل یك كارشناس درباره پیام رسان های داخلی هم اشاره نماییم. در این رابطه یك كارشناس حوزه فناوری اطلاعات با اظهار این كه شبكه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام از صرف رسانه بودن عبور كرده و به رسانه های تجاری بدل شده اند، اظهار داشت: " حاكمیت باید پیش از این كه این شبكه ها در كشور در این اندازه گسترش یابند و این همه كسب وكار بر آنها سوار شود به اقدامات احتمالی معاندین فكر می كردند و شبكه ای داخلی را بعنوان شبكه اجتماعی معرفی می كردند".
محمدرضا عالیان معتقد می باشد كه " شبكه اجتماعی داخلی لزوما نباید شبكه اجتماعی تحت كنترل حاكمیت باشد چون كه مردم در هیچ كجای دنیا به شبكه های تحت كنترل حاكمیت اطمینان نمی كنند، حتی در آمریكا اگر مردم بفهمند كه شبكه ای اطلاعات مشتركان خویش را در اختیار دولت قرار داده است، واكنش منفی نشان می دهند".
نگاهی به رابطه دولت و نرخ ارز
اما در تحلیل دیگری امروز نایب رئیس كمیسیون تسهیل كسب و كار اتاق بازرگانی تهران ابراز عقیده كرد كه نگاه دولت ها در ایران نسبت به نرخ ارز همواره اینگونه بوده كه باید این نرخ پایین نگه داشته شود تا قدرت خرید مردم تحت تاثیر قرار نگیرد و تورم تولید نشود اما اگر دولت دخالت خویش را تبدیل به نظارت در بازار ارز كند، مطمئنا به نفع تولیدكنندگان و صادركنندگان خواهد بود.
به گفته احمد كیمیایی اسدی، "همه دولت ها تابحال نگاه شان این بوده كه نرخ ارز ثابت باشد و افزایش پیدا نكند، چون كه تصورشان بر این بوده است كه قدرت خرید مردم و تورم به این عامل بستگی دارد. اما دولت باید نظارت معمولی خویش را داشته باشد و تعیین نرخ ارز را بر عهده خود بازار بگذارد".1396/10/25
12:40:32
5.0 / 5
5308
تگهای خبر: اپل , بازار , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS