سوءاستفاده برخی وب سایت ها برای كسب بیت كوین

سوءاستفاده برخی وب سایت ها برای كسب بیت كوین ابزار اپل: مشاهدات اخیر نشان داده است كه شماری از وب سایت های داخلی و خارجی با سوءاستفاده از توان پردازشی كامپیوتر بازدیدكنندگان خود اقدام به كسب بیت كوین یا سایر ارزهای مجازی می كنند كه البته با بسته شدن صفحه وب سایت در مرورگر اضافه، بار پردازنده متوقف می گردد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، شماری از وب سایت های داخلی وخارجی با سوءاستفاده از توان پردازشی كامپیوتر بازدیدكنندگان خود اقدام به كسب bitcoin یا سایر ارزهای مجازی می كنند كه این رفتار از دید كاربر به صورت افزایش درصد فعالیت پردازنده و كند شدن سرعت كامپیوتر در هنگام رجوع به صفحات یك وب سایت مشخص نمایان می گردد.
البته در این موارد، با بسته شدن صفحه وب سایت در مرورگر اضافه بار پردازنده هم متوقف شده و درواقع آلودگی پایداری بر روی سیستم عامل صورت نمی پذیرد.
این اقدام با قرارگیری اسكریپت های جاوااسكریپت استحصال بیت كوین در صفحات وب سایت توسط ادمین یا مهاجمین نفوذ كرده به سایت صورت می پذیرد. نمونه هایی از نحوه قرارگیری این اسكریپت ها در تصاویر ذیر عرضه شده است.

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیران وبسایت های داخلی توجه داشته باشند مسئولیت قانونی این اقدامات بر عهده آنهاست. همینطور كاربران می توانند در صورت مشاهده چنین وب سایت هایی موارد را جهت پیگیری به اطلاع مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) برسانند.1396/10/28
17:57:23
5.0 / 5
5373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS