رقیب اینستاگرامی توییتر دور اروپا خط کشید

رقیب اینستاگرامی توییتر دور اروپا خط کشید ابزار اپل: ابزار اپل: اپلیکیشن Threads که به عنوان رقیب توییتر از طرف شرکت متا پلتفرمز معرفی خواهد شد، به سبب نگرانی های رگولاتوری، در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد شد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، شرکت متا پلتفرمز، اپلیکیشن تردز (Threads) را در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد کرد برای اینکه درحال بررسی آنست که اشتراک گذاری داده ها بین پلت فرم جدید و اینستاگرام، چطور ساماندهی خواهد شد.

بلومبرگ به نقل از یک منبع مطلع نوشت: متا منتظر راهنمایی های بیشتر پیرامون قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپاست که قوانین رقابت جدید این بلوک بوده و روش استفاده پلت فرم های آنلاین بزرگ از قدرت بازارشان را ساماندهی می کند. کمیسیون اروپا سرگرم بحث درباره ی این مقررات با شرکتها است و انتظار می رود در سپتامبر، راهنمایی های بیشتری ارائه کند.

فروشگاه های اپلیکیشن در کشورهای اتحادیه اروپا شامل آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، ایرلند و بلژیک، تا بامداد روز چهارشنبه Threads را فهرست نکرده بودند. طبق لیست فروشگاه اپ استور اپل در آمریکا و انگلیس، این سرویس جدید روز پنج شنبه فعالیتش را شروع می کند.

سخنگوی متا اظهار داشت: هر چند این شرکت درحال آماده شدن برای عرضه Threads در بیش از ۱۰۰ کشور است و کشورهای بیشتری هم به زودی به این لیست اضافه می شوند، اما این شرکت فهرست کامل را ارائه نمی دهد.

تعدادی از شرکتها همچون متا، تحت قوانین قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، خودشان را به عنوان دروازه بان معرفی کرده اند که آنها را مشمول مقررات سختگیرانه تر درباره ی اشتراک گذاری داده ها و اولویت دادن به محصولاتشان می کند.

دروازه بان ها تحت قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، اجازه ندارند داده های شخصی کاربران در پلت فرم های مختلف را یکی کنند.

اپلیکیشن Threads به شکلی طراحی شده است که به کاربران امکان می دهد همان حساب هایی را که در اینستاگرام دنبال می کنند، دنبال کرده و نام کاربری اینستاگرام خودرا حفظ کنند، و به این غول شبکه اجتماعی کمک می نماید تا میلیاردها کاربر خودرا به سرعت افزایش دهد. این اپلیکیشن با توییتر رقابت خواهدنمود و مانند توییتر، پست های متنی دارد که می توانند به اشتراک گذاشته شوند، لایک شده و برای آنها نظر داده شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روزنامه ایندیپندنت ایرلند سه شنبه هفته جاری به نقل از سخنگوی کمیسیون صیانت از داده های ایرلند نوشت: اپلیکیشن Threads در زمان راه اندازی در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد شد. گراهام دویل، معاون کمیسر ناظر ایرلند در تماس تلفنی با بلومبرگ اظهار داشت: متا به ما اطلاع داده است که هم اکنون قصد ندارند این سرویس را در اتحادیه اروپا عرضه کنند.

منبع:

1402/04/15
15:44:39
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS