استفاده دارپا از حسگرهای مقاوم آبزی برای كشف تهدیدات

استفاده دارپا از حسگرهای مقاوم آبزی برای كشف تهدیدات ابزار اپل: تهدیدات نظامی زیردریا بیش از تصور است و یافتن همه نوع تهدید با استفاده از سخت افزارهای گران قیمت در ابعادی به وسعت تمام دریاها مشكل است.
به گزارش ابزار اپل به نقل از خبر آنلاین، دارپا / DARPA (آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی) با راه اندازی برنامه موسوم به PALS تلاش كرده است بر این مشكل غلبه كند.
این آژانس با «سنسورهای مقاوم آبزی» به بررسی قابلیت استفاده از موجودات دریایی (موجودات طبیعی یا اصلاح شده) برای تشخیص انواع وسایل نقلیه زیر آب می پردازد.
سپس پاسخ های بیولوژیكیِ زندگی دریایی، به داده قابل استفاده تبدیل گشته و با استفاده از آن می توان اخطار و آگاهی لازم در برابر انواع تهدیدات زیر آب را منتشر نمود. آنچه چالش بزرگ در این راه به حساب می آید، ابزار ارسال دیتا از فاصله دست كم 500 متری زیر دریا با قدرت تشخیص كمتر از ثانیه با استفاده از هوش مصنوعی است تا انواع اشیای زنده و غیر زنده را شناسایی كرده و به صورت دیتای قابل فهم برای سرور مركزی ارسال نماید تا تصمیم گیری درباره تهدید آمیز بودن یا نبودن شی پیدا شده به صورت خودكار صورت گیرد.
بدین ترتیب فریب فرستنده توسط دشمن كارآیی خویش را از دست می دهد و می توان پیام های ارسالی از جانب دلفین جاسوس را از سایر اشیای زنده و غیر زنده تشخیص داد.
اینكه نیازی به دوباره سازی سنسورها نیست، یك مزیت دیگر به حساب می آید كه در نهایت سیستم ردیابی در مناطق وسیعتری حتی عمق كاملا تاریك دریا بكار گرفته می گردد.
سیستم مدنظر دارپا هنوز در مراحل ابتدایی است و جهت راه اندازی چنین سیستمی به صورت عملیاتی به سال ها وقت نیاز است.5656


1396/11/17
15:30:48
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: دیتا , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS