رشد ۴ برابری جرائم سایبری در بحران كرونا !

رشد ۴ برابری جرائم سایبری در بحران كرونا ! به گزارش ابزار اپل یكی از مقامات پلیس فدرال آمریكا از ۴ برابر شدن جرایم سایبری در بحبوحه شیوع گسترده ویروس كرونا در كشورهای مختلف جهان اطلاع داد.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، اوگورتز، بعنوان یكی از مقامات ارشد و كارشناسان پلیس فدرال آمریكا (FBI) اخیرا در مصاحبه و گفتگوی با گزارشگر وب سایت زد دی نت، خاطرنشان كرده است: تا پیش از شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار گرانا ما تقریباً یك هزار نامه شكایت در روز در مورد حملات سایبری دریافت می كردیم اما حالا با شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار كرونا در كشورهای مختلف همچون ایالات متحده این آمار به ۳ هزار الی ۴ هزار نامه شكایت از جانب كاربران و شركت های مختلف در روز افزایش یافته است.
ایشان در ادامه اظهارات خود تصریح كرد: پلیس فدرال آمریكا كه مسئولیت نظارت بر مسائل امنیتی و اطلاعاتی بر عهده دارد، از تمامی حملات سایبری كه از جانب كشورهای خارجی انجام و هدایت می شود آگاه بوده و در تلاش است با همكاری محققان و كارشناسان امنیت سایبری خیلی از این حملات را كه به قصد بخش سلامت و بهداشت ایالات متحده آمریكا این صورت می گیرد، شناسایی كرده و در حتی الامكان، از دسترسی آنها به اطلاعات محرمانه بیمارستان ها و وزارت بهداشت در این كشور جلوگیری به عمل بیاورد.
پیش تر هم خیلی از كارشناسان امنیتی همچون محققان فعال در موسسه سوفولب (SophosLabs) در مورد پیشبینی بدافزارها در سال ۲۰۱۸ برآورد كرده و اخطار داده بودند كه خطرات و تهدیداتی كه حملات سایبری برای موسسات، شركت ها، بانك ها و كاربران عادی ایجاد می كردند، نه تنها در سال های آتی كمتر نخواهد شد، بلكه ركورد سالهای گذشته را هم خواهد زد و هرساله وضعیت وخیم تر و بدتری را ایجاد خواهد نمود.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سرتاسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) قطعا یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شركت های مختلف كشورهای جهان برجای گذاشته است.
همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سرتاسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها و شركت سابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.1399/02/01
14:15:42
5.0 / 5
3354
تگهای خبر: امنیت , سایبر , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS