با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور؛

اجرای ۴ طرح عمرانی و فناورانه در پارک فناوری پردیس کلید خورد

اجرای ۴ طرح عمرانی و فناورانه در پارک فناوری پردیس کلید خورد به گزارش ابزار اپل عملیات عمرانی چهار طرح تحقیقاتی در فاز ۳، ساختمان چند منظوره، پروژه پست ۶۳/۲۰ کیلووات و سالن چند منظوره ورزشی از طرح های فناورانه واقع در پارک فناوری پردیس هستند که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شدند.


به گزارش روز شنبه ایرنا، ۴ پروژه تحقیقاتی در فاز ۳ پارک فناوری پردیس شامل قطعاتی در مجموع به مساحت حدودی ۶ هزار مترمربع و بنای قابل ساخت یک هزار و ۱۰۰ مترمربع است که حداکثر در ۲ سال تکمیل و آماده بهره برداری می شود.
این شرکت ها در جریان فراخوان واگذاری اراضی فاز ۳، کار خرید و طراحی ساختمان خویش را شروع کرده بودند.
۷۰ قطعه در فاز ۳ در حوزه های مختلف تا کنون واگذار شده است که از این تعداد ۱۵ قطعه با تکمیل کار طراحی ساختمان خود، امکان شروع عملیات عمرانی را خواهند داشت و عملا این کلنگ زنی آغاز کار عملیات عمرانی شرکت ها در فاز ۳ بود.
پروژه بعدی شروع به کار پست ۶۳.۲۰ کیلوواتی پارک فناوری پردیس بود که با سرمایه ۱۲۰ میلیاردی بخش خصوصی و دولتی بوجود آمده است.
با توجه به رشد فزاینده استقرار شرکت ها در پارک، ایجاد یک پست ثابت و با ظرفیت بالا ضروری بود. بنابراین از سال ۱۳۹۸ فاز عملیات اجرایی آن با همکاری ۴۲ شرکت خصوصی و بخش دولتی این پست برق در پارک شروع شد و سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.
ساختمان چند منظوره پارک برای استقرار شرکتهای دانش بنیان هم امروز افتتاح شد.
این مرکز هم اکنون میزبان ۱۰ شرکت دانش بنیان است و ۴۰ واحد اداری و پنج واحد کارگاهی در آن تعبیه شده است. سال جاری شرکتهای دیگری هم به این مجموعه اضافه خواهند شد.

توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در پارک فناوری پردیس
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این برنامه اظهارکرد: پارک پردیس بزرگ ترین پارک فناوری در کشور است و سال قبل بیشتر از ۱۵ هزار میلیارد تومان فروش شرکتهای آن بود.
به گفته سورنا ستاری سرمایه گذاری ها در فاز ۳ ادامه دارد درصورتیکه اخیرا ۲۸۰ هکتار زمین مصوب شده است که با همکاری وزارت راه و شهرسازی به زیست بوم پارک فناوری پردیس افزوده شود.
سالن چند منظوره ورزشی پارک فناوری پردیس هم امروز افتتاح شد.
کاربری های این مجموعه تنها به مسائل ورزشی و تفریحی محدود نمی گردد و استفاده برای برگزاری گردهمایی ها، رویدادها و مراسم مختلف هم برای این ساختمان در نظر گرفته شده است.
بنابر تصمیات اتخاذ شده این مجتمع با زیربنای تقریبی ۲ هزار و ۵۶۶ مترمربع راه اندازی شود. این پروژه از زیرساخت لازم برای ورزش های قهرمانی مانند فوتسال، بسکتبال، والیبال، سالن بدنسازی و سایر امکانات ورزشی مورد نیاز پارک برخوردار می باشد.
عملیات اجرایی این سالن از فروردین ماه سال ۱۳۹۸ آغاز و سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری، این بنا منطبق با استانداردهای برگزاری مسـابقات ملی با ظرفیت یک هزار و ۳۷۱ تماشاگر و ۶۸ جایگاه ویژه زمین ورزشی چند منظوره است.
جایگاه تماشاگران، فضاهای مورد نیاز تماشاگران، سالن میهمانان ویژه یا VIP، فضاهای مورد نیاز بازیکنان، جایگاه سخنرانی و اتاق فرمان آکوستیک همچون مکان های تعبیه شده در این سالن است.1400/05/11
12:11:37
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS