تیک تاک در فرانسه 5 میلیون یورو جریمه شد

تیک تاک در فرانسه 5 میلیون یورو جریمه شد ابزار اپل: فرانسه اپلیکیشن ویدئوی کوتاه تیک تاک را به سبب کوتاهی در پرداختن به موضوع کوکی های آنلاین، 5 میلیون یورو معادل 5.4 میلیون دلار جریمه کردبه گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، دیده بان صیانت از دیتای فرانسه (CNIL) اعلام نمود تحقیقات تنها مربوط به وب سایت تیک تاک بوده و اپلیکیشن های تلفن هوشمند این سرویس که استفاده بسیار بیشتری از آنها می شود را شامل نشده است.

این دیده بان در تحقیقاتش پی برد که برای کاربران وب سایت تیک تاک، مخالفت با بهره گیری از کوکیهای آنلاین به آسانی ممکن نیست. رگولاتوری فرانسه همین طور دریافت کاربران اینترنت درباره ی استفاده تیک تاک از کوکیها به حد کافی باخبر نشده اند.

سخنگوی تیک تاک اظهار داشت: این یافته ها، مربوط به شیوه های گذشته بود که حدود یک سال پیش مورد رسیدگی قرار گرفت و الان مخالفت با کوکیهای غیرضروری راحتتر شده و اطلاعات بیشتری درباره ی هدف تعدادی از این کوکی ها فراهم گشته است. خود دیده بان پشتیبانی از دیتای فرانسه به همکاری ما در طول روند تحقیقات اشاره نمود و حریم خصوصی کاربران، اولویت اصلی برای تیک تاک مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، تحت مقررات اتحادیه اروپا، وب سایت ها باید جهت استفاده از هرگونه کوکی (قطعه کوچک داده که در هنگام مرور وب ذخیره می شود) موافقت کاربران را از قبل دریافت نمایند. همین طور باید رد کوکی ها را راحتتر کنند.

منبع:

1401/10/23
14:01:56
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS