رونمایی از پروژه شبدر تیک تاک

رونمایی از پروژه شبدر تیک تاک ابزار اپل: تیک تاک در بحبوحه فشارهای رو به رشد قانونگذاران آمریکایی و اروپایی، سیستم امنیت داده جدیدی با نام پروژه شبدر را رونمایی نمود.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و شورای اتحادیه اروپا، بتازگی با استناد به نگرانی های امنیتی نسبت به تیک تاک، استفاده از این اپلیکیشن چینی را در گوشیها و دستگاه های اداری دیگر خود ممنوع کرده اند.

در این بین، کاخ سفید از قانونی حمایت کرده که به دولت برای ممنوعیت اپلیکیشن تیک تاک و سایر فناوری های خارجی که تهدیدهای امنیت ملی ایجاد می کنند، اختیارات جدید می دهد.

تیک تاک در یک کنفرانس خبری اعلام نمود امسال، ذخیره سازی اطلاعات کاربران اروپایی در این منطقه را شروع خواهدنمود و انتقال اطلاعات به اروپا تا سال ۲۰۲۴ ادامه پیدا می کند. در امتداد این اقدام، تیک تاک تائید کرد به زودی دیتاسنتر دومی را در ایرلند و دیتاسنتر دیگری را در منطقه هامار نروژ خواهد گشود. این دیتاسنترها توسط شرکت دیگری اداره خواهند شد.

این شرکت اعلام نمود انتقال اطلاعات به خارج از اروپا را کاهش داده و دسترسی کارمندان به اطلاعات کاربران این پلت فرم را محدود خواهدنمود.

تیک تاک استراتژی مشابهی در آمریکا با نام پروژه تگزاس دارد تا خصومت قانونگذاران آمریکایی را برطرف کند.

در این بین، دیده بان امنیت سایبری جمهوری چک نسبت به استفاده از تیک تاک هشدار داد و به شمار رو به رشد آژانس های غربی پیوست که مدعی هستند این اپلیکیشن ویدئویی چینی، ریسک امنیتی دارد. آژانش NUKIB سفارش کرد تیک تاک در گوشیهایی که کاربرانشان، به زیرساخت حساس و مهم دسترسی دارند، نصب نشود. همین طور از سیاستمداران و مقامات دولتی خواست از استفاده از تیک تاک، اجتناب کنند و اعلام نمود عموم مردم جهت استفاده از تیک تاک و خصوصا اشتراک گذاری محتوا در این پلتفرم، باید تجدیدنظر کنند.

بر اساس گزارش رویترز، بایت دنس که شرکت مادر تیک تاک است، اعلام نموده است نگرانی ها نسبت به این اپلیکیشن، برمبنای اطلاعات نادرست بوده و استفاده از آن برای جاسوسی را انکار کرده است. پکن هم منکر داشتن هر گونه نیتی جهت استفاده از این اپلیکیشن برای جاسوسی شده است.
1401/12/20
12:24:15
5.0 / 5
191
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , امنیت , دیتا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS