هش ریت چیست و چه اهمیتی دارد؟

هش ریت چیست و چه اهمیتی دارد؟ ابزار اپل: به گزارش ابزار اپل، هش ریت به مجموع قدرت رایانشی که برای استخراج و انجام فرایند تراکنش در یک بلاک چین مانند بیتکوین و اتریوم استفاده می شود، اشاره دارد.به گزارش ابزار اپل به نقل از کوین دسک، هش ریت می تواند به سرمایه گذاران برای سنجش سلامت و امنیت یک شبکه رمزارز کمک نماید.

چرا هش ریت اهمیت دارد؟

برای سرمایه گذاران رمزارز، هش ریت معیار مهمی است که نشان داده است شبکه اثبات کار یک ارز دیجیتال تا چه حد امکان دارد در مقابل هکرها، غیرمتمرکز باشد چونکه هر چه هش ریت بالاتر باشد، حمله به شبکه دشوارتر و پرهزینه تر خواهد بود. کاهش ناگهانی هش ریت امکان دارد سبب توقف معاملات یا حذف یک سکه توسط پلت فرم های رمزارز شود تا از مشتریان خود حافظت کنند.

هش ریت چگونه اندازه گیری می شود؟

هش ریت، اندازه گیری تعداد محاسباتی است که در هر ثانیه صورت می گیرد و میتوان آنرا با میلیارد، تریلیون، کوادریلیون و کوئنتیلیون اندازه گیری نمود. بعنوان مثال، یک هش ۱TH/s به معنای آن است که میتوان یک تریلیون محاسبه را در هر ثانیه انجام داد. این محاسباتی که اندازه گیری می شود، در ارتباط با استخراج است. ماینینگ، فرایند تایید و افزودن تراکنش ها به یک شبکه بلاک چین مانند بیتکوین است. افرادی که ارز دیجیتال استخراج می کنند، معمولاً از سخت افزار تخصصی استفاده می نمایند که می تواند تریلیون ها محاسبه را در ثانیه انجام دهد. در برابر تایید و اضافه کردن تراکنش ها، ماینرها با ارز دیجیتال پاداش می گیرند. به صورت کلی، هر چه ماینرهای بیشتری در یک شبکه شرکت نمایند، هش ریت آن شبکه بیشتر می شود، چونکه ماینرهای بیشتری برای دریافت پاداش رقابت می کنند. هرچه ماینرها کمتر باشند، هش ریت کمتر می شود.

چه چیزی سبب تغییر هش ریت می شود؟

موارد زیادی می تواند بر روی هش تأثیر بگذارند. ماینرها می توانند رمزارزها که می خواهند استخراج کنند را انتخاب کنند. از آنجاییکه فرایند استخراج رمزارز، دربرگیرنده هزینه هایی (انرژی، سخت افزار، زمان) است، ماینرها به دنبال استخراج ارزهای دیجیتال با بالاترین بازده سرمایه گذاری هستند.

هش ریت بالا نشان داده است که رقابت بیشتری وجود دارد، اما پاداش هنوز هم می تواند ارزش آنرا داشته باشد. بعنوان مثال، هش ریت بیتکوین به ۱۷۹ اگزاهش در ثانیه (۱ اگزهاش برابر با ۱ کوئنتیلیون است) رسیده است، اما ماینرها همچنان برای مشارکت انگیزه داشتند چونکه پاداش بالقوه ارزش این هزینه را داشته است.

ماینرها معمولاً با ارزیابی هزینه استخراج یک سکه در مقابل پاداش، تصمیم می گیرند که کدام سکه را استخراج کنند. بعنوان مثال بیتکوین را در نظر بگیرید. هر چند هفته یک مرتبه، پروتکل بیتکوین به صورت خودکار، میزان سختی استخراج بیتکوین های جدید را بر مبنای هش ریت فعلی تنظیم می کند. هنگامی که هش ریت بالا باشد، سختی ماینینگ زیاد است. هنگامی که هش ریت کاسته می شود، دشواری آن کاهش هم می یابد. بر طبق این سختی، ماینرها می توانند حساب کنند که آیا تلاش آنها برای استخراج آن رمزارز خاص ارزش دارد یا خیر. این یک سیستم خود تنظیمی است.

اگر هش ریت کاهش پیدا کند چه اتفاقی می افتد؟

هش ریت کمتر به معنای آن است که برای تایید و افزودن تراکنش ها به بلاک چین آن ارز دیجیتال، به قدرت محاسباتی کمتری نیاز است. این امر می تواند آن ارز دیجیتال را کمتر غیرمتمرکز کند، چونکه ماینرهای کمتری برای تسلط بر شبکه نیاز دارند.

هر چه یک ارز دیجیتال غیرمتمرکزتر باشد، ریسک بیشتری با آن همراه می باشد. اگر بازیگر مخربی شبکه ای را تصاحب کند، می تواند شبکه را بشدت مختل کند. این یک خطر بزرگ برای سرمایه گذاران و پلت فرم های رمزنگاری است. اگر نرخ هش یک ارز دیجیتال به صورت پیوسته یا به سرعت درحال کاهش باشد، پلت فرم های ارز دیجیتال امکان دارد برای حفاظت از خود و مشتریانشان در مقابل از دست دادن وجوه، معاملات را محدود کرده یا آن رمزارز را از لیست حذف نمایند.

اگر هش ریت افزایش یابد چه اتفاقی می افتد؟

هش ریت بالاتر به این مفهوم است که برای تایید و افزودن تراکنش ها به بلاک چین آن ارز دیجیتال، به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است. این امر سبب می شود که ارز دیجیتال ایمن تر شود، چونکه به ماینرهای بیشتری نیاز دارد و انرژی و زمان بیشتری برای تصرف شبکه صرف می شود.
1402/01/03
20:27:28
5.0 / 5
182
تگهای خبر: امنیت , بازی , تخصص , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS