آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

ماراتن دیجیتال رکورد زد

ماراتن دیجیتال رکورد زد به گزارش ابزار اپل، ماراتن دیجیتال رکورد تولید بیتکوین خود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ را اعلام نمود.


به گزارش ابزار اپل به نقل از کریپتو، یکی از شرکتهای پیشرو در استخراج کریپتو، ماراتن دیجیتال در سه ماهه اول سال رکورد استخراج ۲۱۹۵ بیتکوین را اعلام نمود و دارایی خویش را به ۱۱هزار و۴۶۶ بیتکوین (معادل بیشتر از ۳۲۱ میلیون دلار با قیمت فعلی) افزایش داد.
نتیجه مثبت در ابتدای سال ۲۰۲۳ با عملکرد سال ۲۰۲۲ ماراتن دیجیتال در تضاد بود؛ ظرفیت استخراج این شرکت به علت طوفان عظیم تابستان گذشته فلج شد همینطور قرار گرفتن چند میلیون آن در مرکز داده مشکل ساز کامپیوت نورث سبب ایجاد مشکلات اضافی شد.
فرد تیل، رئیس و مدیرعامل این سازمان اظهار داشت: سه ماهه اول با تولید رکورد ۲۱۹۵ بیتکوین موفق ترین مورد در مقایسه با استخراج ۱۲۵۹ بیتکوین در سه ماهه اول سال قبل و ۱۵۶۲ بیتکوین در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ بود.
این مورد به شرکت کمک کرد تا نرخ هش خویش را به ۱۱.۵ اگزاهش افزایش دهد (۶۴ درصد افزایش در مقایسه با ۷.۰ اگزاهش در انتهای سال گذشته). هدف شرکت اینست که نرخ هش آن تا اواسط سال ۲۰۲۳ با استقرار تجهیزات ماینینگ خریداری شده قبلی خود، به ۲۳ اگزهش برسد.
تیل اضافه کرد: در طول سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، پیشرفت قابل توجهی در اجرای دو ابتکار اصلی خود داشته ایم که عبارتند از انرژی بخشیدن به سکوهای ماینینگ خریداری شده قبلی خود برای رسیدن به هدف ۲۳ اگزهش تا اواسط سالجاری و بهینه سازی عملکرد خود به صورتی که هم موثرتر و هم کارآمدتر عمل می نماییم.
مارس ماه خوبی برای ماراتن بود که طی آن حدودا ۴۰ درصد از کل بار سه ماهه خود (۸۲۵ بیت کوین) را استخراج کرد. علاوه بر پیشرفت عملیاتی، واحد تجاری هم وضعیت مالی خویش را بهبود بخشید. بعد از پایان دادن به تسهیلات اعتباری خود با بانک سیلورگیت، بدهی خویش را ۵۰ میلیون دلار کاهش و دارایی بیتکوین نامحدود خویش را ۳۱۳۲ بیتکوین افزایش داد.
ماراتون سه ماهه اول را حدودا ۱۲۴.۹ میلیون دلار وجه نقد و معادل های نقدی نامحدود و ۱۱هزار و ۴۶۶ بیتکوین به پایان رساند و ارزش فعلی آن نزدیک به ۳۲۱ میلیون دلار است.
طوفان شدیدی که تابستان گذشته از ایالت مونتانا عبور کرد، ۷۵ درصد از کل ناوگان معدنی ماراتون را فلج کرد و سبب کاهش سطح تولید شد.
مدیرعامل ماراتن دیجیتال اظهار نمود که برگرداندن کامل ماینرها به صورت آنلاین زمان می برد و ما متعهد هستیم هر کاری که بتوانیم برای بازسازی هش ریت و بهبود تولید بیتکوین خود انجام دهیم... جدا از این رویداد، ساخت و ساز و نصب در تگزاس مطابق برنامه زمان بندی شده و با عنایت به شرایط فعلی ادامه یافته است.
ماراتن روند عادی عملیات را در ماه های بعد بازیابی کرد سپس با مشکل دیگری مواجه شد؛ قرار گرفتن در معرض ۸۰ میلیون دلار برای کامپیوت نورث. در حالیکه بیشتر از ۶۸هزار دستگاه ماینینگ ماراتن بیتکوین را در تگزاس نصب و میزبانی کرد، به علت مسائل نظارتی نتوانست ۴۰هزار دستگاه را روشن کند. برای مقابله با افزایش هزینه ها در سال ۲۰۲۲، ماینر استراتژی هودل خویش را کنار گذاشت و در ژانویه ۱۵۰۰ بیتکوین فروخت. آخرین باری که برخی دارایی های خویش را واگذار کرد در اکتبر ۲۰۲۰ بود.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۲۰ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۹۹ درصد بیشتر شده است. هم اکنون ۴۵.۸۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۲۴ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۴۳ میلیارد دلار است که ۵.۹۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۴.۸۹ میلیارد دلار است که ۱۰.۷۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۳۹.۷۴ میلیارد دلار است که ۸۷.۴۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۸: ۴۰ به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۸ هزار و ۵۰۸.۵۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۳ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۶ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۹۰۹.۰۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۷۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۶۰ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۳۱۴.۰۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۶ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۹ درصد کاهش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۵۰۴۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۵.۷۰ درصد کاهش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۳۹۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۶۶ درصد افزایش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۹۷۴۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۹.۸۹ درصد افزایش
۹- سولانا
قیمت: ۲۱.۱۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۹۳ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۳۴ درصد افزایش
۱۰ - پولکا دوت
قیمت: ۶.۵۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۳ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۳ درصد افزایش
منبع:

1402/01/16
18:21:50
5.0 / 5
346
تگهای خبر: آنلاین , بازار , بازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS