افشای اطلاعات ایمیل ۱ و نیم میلیون كاربر فیسبوك

افشای اطلاعات ایمیل ۱ و نیم میلیون كاربر فیسبوك به گزارش ابزار اپل به نظر می آید كه اخیرا فیسبوك باردیگر گرفتار مشكل امنیتی جدیدی شده و آن هم افشای اطلاعات خصوصی ایمیل بالغ بر ۱.۵ میلیون نفر از كاربرانش است.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، یك سال قبل برای شركت فیسبوك كه بدون شك بزرگترین شبكه اجتماعی در جهان به حساب می آید، سال بسیار دشوار و دردسرسازی بوده است و این شركت بزرگ تحت فشارهای متعددی از جانب نهادهای مردمی، دولتی و غیردولتی بسیاری قرار گرفته است.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در رویترز نشان داده است كه فیسبوك خود روز گذشته اعلام نموده است كه به صورت كاملاً ناآگاهانه اطلاعات مندرج در ایمیل بالغ بر یك میلیون نفر از كاربرانش را آپلود و در فضای مجازی منتشر نموده است.
این خبر می تواند بسیار برای فیس بوكی كه پارسال تحت تأثیر افشای حریم خصوصی كاربران و همكاری با مؤسسه تحقیقاتی و مشاوره ای كمبریج آنالتیكا به شدت زیر تیغ انتقاد مخالفان و نهادهای مختلف قرار گرفته بود، مشكل آفرین باشد و به صورت كلی وضعیت امنیت این غول تكنولوژی آمریكایی را زیر سوال ببرد.
سال قبل هم پس از رسانه ای شدن خبر رسوایی بزرگ فیسبوك، هزاران كاربر فیسبوك در گوشه و كنار جهان تصمیم گرفتند كه به فعالیت خود در این شبكه اجتماعی خاتمه داده و از آن برای همیشه بیرون بروند. در همین راستا افراد مشهور هم به نشانه اعتراض به نقض حریم خصوصی كاربران توسط فیسبوك مبادرت به بستن حساب كاربری خود كردند.
فیسبوك روز گذشته، چهارشنبه اعلام نمود كه به نظر می آید مخاطبان موجود در ایمیل های ۱.۵ میلیون نفر از كاربران فیسبوك از ماه مه سال ۲۰۱۶ میلادی تابحال به صورت كاملاً ناآگاهانه و اتفاقی در فضای مجازی منتشر و افشا شده است.
پیش تر هم گزارش های متعددی از جانب وب سایت Business Insider انتشار یافته بود كه نشان می داد فیسبوك بدون اجازه از كاربرانش، به اطلاعات موجود در پست الكترونیك ثبت شده آنها در این شبكه اجتماعی دسترسی و از آن بهره برده است.
یكی از مقامات فیسبوك در گزارشی به خبرنگار رویترز خاطرنشان كرده است: تخمین زده می شود كه این مشكل برای ۱.۵ میلیون كاربر فیسبوك رخ داده باشد كه البته بلافاصله پس از آنكه از این مورد آگاه شدیم، اقدامات مربوطه برای مرتفع ساختن مشكل امنیتی مذكور را انجام داده ایم. اطلاعات ایمیل كاربران با هیچ نهاد و فردی به اشتراك گذاشته نشده و آنها باید از این مورد خیالشان راحت و آسوده باشد.1398/01/30
13:21:35
5.0 / 5
4783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS