شكایات پستی را در سامانه 195 ثبت كنید

شكایات پستی را در سامانه 195 ثبت كنید به گزارش ابزار اپل وضعیت شكایت های ثبت شده از خدمات پستی در گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آمده است و كاربران همینطور می توانند در صورت نارضایتی از هر یك از خدمات پستی، به سامانه ۱۹۵ رجوع و مورد شكایت خویش را اعلام كنند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، سامانه ثبت و پاسخگوئی به شكایات ۱۹۵ به منظور افزایش رضایت كاربران و رسیدگی به شكایت های مردمی در حوزه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان به راه افتاده است.
اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا آخر شهریور ماه سال جاری را منتشر نموده است. در نمودار منتشره، رنگ آبی مربوط به تیرماه، رنگ قرمز مربوط به مردادماه و رنگ سبز مربوط به شهریور سال جاری است.
مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده عبارتند از: تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت پست جمهوری اسلامی ایران در بازه شهریورماه (۱۱۱ مورد) نسبت به مرداد ماه سال جاری (۵۶ مورد) افزایشی قابل توجه و دو برابری داشته است. بیش ترین شكایت مشتركین از شركت پست جمهوری اسلامی ایران مربوط به سرویس پیشتاز است. از مجموع ۱۱۱شكایت ثبت شده در بازه زمانی شهریورماه ۷۲ مورد (حدود ۶۵ درصد) رسیدگی شده است. آن طور كه در گزارش رگولاتوری آمده، به نظر می آید عدم آگاهی مشتركین در دفاتر پستی از نحوه ثبت شكایت در سامانه ۱۹۵مشهود و غیر قابل اجتناب است.
كاربران سرویس های ارتباطی، فناوری اطلاعات و پستی می توانند با رفتن به سایت سازمان تنظیم مقررات، تماس با تلفن گویای ۱۹۵ و یا صندوق پستی ۱۹۵-۱۶۳۱۵، شكایت های خویش را از سرویس های مختلف حوزه ICT ثبت و پیگیری كنند. ازاین رو كاربران در صورت نارضایتی از هر یك از خدمات پستی، می توانند به این سامانه رجوع و مورد شكایت خویش را اعلام كنند و همینطور از وضعیت رسیدگی به شكایت خود آگاه شوند.1398/08/01
17:31:32
5.0 / 5
4395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS