مخالفت چین با فروش الزامی تیك تاك در آمریكا

مخالفت چین با فروش الزامی تیك تاك در آمریكا به گزارش ابزار اپل پكن با فروش الزامی دارایی آمریكایی تیك تاك از جانب شركت بایت دنس مخالف بوده و ترجیح می دهد به جای فروش، شاهد بسته شدن این اپلیكیشن ویدیویی در آمریكا باشد.به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، از زمان تهدید ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تعطیلی اپلیکیشن ویدیویی در صورت عدم واگذاری آن به یک شرکت آمریکایی، شرکت بایت دنس سرگرم مذاکره برای فروش کسب و کار آمریکایی تیک تاک به خریدارانی شامل مایکروسافت و اوراکل است.

ترامپ برای نهایی کردن توافق فروش تا اواسط سپتامبر به بایت دنس مهلت داده است.

با این حال منابع آگاه به رویترز گفتند، مقامات چینی معتقدند فروش الزامی تیک تاک، بایت دنس و چین را در مواجهه با فشارهای واشنگتن ضعیف نشان داده است.

بایت دنس در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود دولت چین هیچگاه به این شرکت پیشنهاد نکرده که تیک تاک را در آمریکا یا بازارهای دیگر تعطیل کند.

دو منبع مطلع دیگر اعلام کردند که چین تمایل دارد از بازبینی در لیست صادرات فناوری که در ۲۸ اوت انجام داد، استفاده نماید تا هر گونه توافق احتمالی میان بایت دنس و خریدار آمریکایی تیک تاک را به تاخیر بیاندازد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در مورد ترامپ و تیک تاک اظهار داشت: آمریکا از مفهوم امنیت ملی سوءاستفاده کرده و از این کشور خواست فشار بر شرکتهای خارجی را متوقف نماید.

بر اساس گزارش رویترز، خریداران احتمالی تیک تاک سرگرم مذاکره درباره چهار شیوه برای خرید این اپلیکیشن از بایت دنس هستند.

بایت دنس با فروش تیک تاک بدون الگوریتمهای کلیدی می تواند داراییهای تیک تاک در آمریکا را بدون کسب موافقت وزارت بازرگانی چین به فروش رساند.

بایت دنس و ژانگ ییمینگ، موسسه این شرکت در درگیری میان دو ابرقدرت جهان گیر افتاده اند.

ترامپ ماه گذشته دو فرمان اجرایی صادر کرد که بایت دنس را ملزم کرد داراییهای تیک تاک در آمریکا را به فروش رساند در غیر این صورت با ممنوعیت در آمریکا روبرو می شود.

مقامات آمریکایی از امنیت و حریم خصوصی این اپلیکیشن محبوب انتقاد کرده و مدعی هستند اطلاعات کاربران آمریکایی امکان دارد در اختیار دولت چین قرار گیرد. در مقابل، تیک تاک اعلام نموده که درخواست برای اشتراک اطلاعات کاربران با مقامات چینی را نخواهد پذیرفت.

پکن با دستور ترامپ به شدت مخالف است و بر همین اساس، ۲۸ اوت در لیست صادرات فناوری خود تغییراتی داد که شرکت های چینی را ملزم می کند قبل از صادرات فناوری خود موافقت دولت چین را کسب کنند. کارشناسان می گویند الگوریتم تیک تاک هم تحت چنین فهرستی قرار می گیرد.

رگولاتورهای چینی هفته گذشته اعلام نمودند شرکت های خاصی را هدف نگرفته اند اما حق خود برای اعمال نظراتشان را مورد تاکید قرار دادند.
1399/06/23
13:33:12
5.0 / 5
1543
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , امنیت , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS