در سوال از وزیر ارتباطات

نماینده زابل: چرا دانش آموزان مناطق محروم باید از آموزش مجازی محروم باشند؟

نماینده زابل: چرا دانش آموزان مناطق محروم باید از آموزش مجازی محروم باشند؟ نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که دانش آموزان مناطق محروم چه گناهی کرده اند که در این مناطق به دنیا آمده و امروز با شیوع بیماری کرونا از دسترسی به اینترنت و درس خواندن محروم شده اند.


به گزارش ابزار اپل به نقل از ایسنا، حبیب الله دهمرده در جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن مطرح کردن سوال خود از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباب علت عدم اجرای طرح نصب فیبر نوری در استان های مرزی خصوصاً سیستان و بلوچستان بیان کرد: امروز در سطح دنیا خیلی از کارها به صورت مجازی انجام می شود اما در کشور ما یک اختلاف بزرگ بین نقاط برخوردار و کم برخوردار وجود دارد. بنده در استان های مختلف کار کرده ام امروز باتوجه به شیوع بیماری کرونا دانش آموزان مناطق محروم کل کشور و خصوصاً سیستان و بلوچستان، کرمان و لرستان مرتکب چه گناهی شده اند که در آنجا زندگی می کنند و نمی توانند بوسیله بستر مجازی درس بخوانند. آیا فقط آقای وزیر باید به بعضی از مناطق خاص توجه کند؟
ایشان سپس اظهار نمود: سیستان و بلوچستان در قد و قواره یک استان نیست بلکه در حد چهار یا پنج استان وسعت دارد اما ما همیشه آنرا به اندازه یک استان دیده ایم. در حوزه برق و ارتباطات عقب ماندگی تاریخی در سطح استان وجود دارد. به جز بحث آموزش عالی در سایر شاخصه ها همیشه از آخر، اول هستیم همسایه ما کشور سوئیس نیست بلکه افغانستان و پاکستان است که بدبختی هایی را برای مردم منطقه به دنبال دارند.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: دانش آموزان منطقه به اینترنت دسترسی ندارند آیا آنها حق درس خواندن ندارند؟ آیا فردا نباید در کنکور با دانش آموزان دیگر در سطح کشور رقابت کنند؟ چرا آقای وزیر از روز اول پیگیر این مساله نبود این شکاف روز به روز بیشتر می شود.
دهمرده در آخر اشاره کرد: نه فقط در سیستان و بلوچستان بلکه در کل ایران نقاط محروم زیادی وجود دارد، هرگاه اراده ای وجود داشته در کمترین زمان مشکلات حل شده اند. امروز کار به جایی کشیده شده است که ضد انقلاب ها در داخل و خارج فیلم می گیرند و مقابل نظام پخش می کنند. مردم التماس می کنند که به هیچ امکاناتی برای درس خواندن دسترسی ندارند ما نماینده مردم هستیم و باید به آنها پاسخگو باشیم. بنده بحثم تنها استان سیستان و بلوچستان نیست بلکه تمام نقاط محروم کشور است چه پاسخی برای مردم داریم؟1399/10/02
16:32:09
5.0 / 5
648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS