نماینده تهران در مجلس ؛

شركت های خلاق و دانش بنیان از بسته های حمایتی سهم مساوی خواهند برد

شركت های خلاق و دانش بنیان از بسته های حمایتی سهم مساوی خواهند برد ابزار اپل: نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت گسترده از شرکت های خلاق اصرار کرد و اظهار داشت که این شرکتها دوشادوش شرکت های دانش بنیان از تمام بسته های حمایتی مصوب بهره مند خواهند شد.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سمیه رفیعی نقش زیست بوم صنایع نرم و خلاق در پیشبرد کلان اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: به همین دلیل، در تلاش هستیم تا در قوانین در دست بررسی مجلس، شرکت های خلاق نیز در کنار شرکت های دانش بنیان از تمام حمایت ها برخوردار باشند.
وی بیان کرد: باتوجه به نگاه بسیار مثبت مجلس و اعتقاد قلبی آنها در این نهاد به حوزه فناوری و توسعه زیست بوم نوآوری، مطمئن هستم که قوانین حمایتی در این عرصه با رای بالای تصویب خواهد شد.
نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات اظهار داشت: مجلس اهتمام بسیار ویژه ای به این مساله دارد و تمام توان خودرا بسیج کرده است تا این شرکتها در زمینه تقنینی مشکلی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: همین طور در حوزه اجرا نیز برای تخصیص هر چه بهتر حمایت ها، در تلاش هستیم تا با انجام وظایف نظارتی مجلس، سطح پشتیبانی از این مجموعه های نوآور را افزایش دهیم.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، در ادامه اظهارکرد: در کنار شرکت های دانش بنیان شرکت های خلاق قرار دارند که هر چند شاید به اندازه شرکت های دانش بنیان شناخته شده نباشند، اما آنها در زمینه های گسترده ای مانند کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی و سایر صنایع خلاق و فرهنگی، فعال می باشند.
رفیعی اضافه کرد: شرکت های خلاق نیازمند حمایت های وسیعی هستند.منبع:

1400/03/24
09:04:01
5.0 / 5
616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ابزار اپل - iosTools.ir
iostools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ابزار اپل محفوظ است

ابزار اپل

معرفی و فروش نرم افزارهای IOS